მინდია ქავთარაძე (კოოპერატივი)
მეფუტკრეობის მეურნეობა ვანის რაიონის სოფელ დიხაშხოში მდებარეობს. მინდია ქავთარაძე კოოპერატივის „თაფლი საჩინო“ თავმჯდომარეა, რომელსაც 2017 წელს, წყალდიდობამ მეფუტკრეობის ინვენტარი თითქმის სრულად გაუნადგურა. სახელმწიფოს დახმარებით, სტიქიით დაზარალებულ ფერმერებს საშუალება მიეცათ სასოფლო-სამეურნეო საქმიანობა განეახლებინათ. კოოპერატივის წევრებმა ისარგებლეს „აგროწარმოების ხელშეწყობის პროგრამით“ და შეიძინეს 600 ერთეული სკა. კოოპერატივი „თაფლი საჩინო“ შედგება 70-მდე წევრისგან, კოოპერატივმა ასევე ისარგებლა სახელმწიფო ხელშეწყობის პროგრამით „შეღავათიანი აგროკრედიტი“.
კოოპერატივი აწარმოებს წელიწადში 70 ტონამდე თაფლს, რომლის რეალიზაცია ძირითადად ხდება ადგილობრივ ბაზარზე და იგეგმება პროდუქციის საექსპორტო ბაზრებზე გატანაც. ასევე მინდია ქავთარაძემ ისარგებლა პროგრამით „დანერგე მომავალი“ და შექმნა ჟოლოს სანერგე მეურნეობა 1.5 ჰა მიწის ფართობზე. სანერგე მეურნეობაში დაგეგმილია წელიწადში 300 000 ნერგის წარმოება.

Mindia Kavtaradze (Cooperative )
The beekeeping farm is located in the village of Dikhashkho, Vani district. Mindia Kavtaradze is the chairman of the cooperative, which beekeeping equipment was almost completely destroyed by a flood in 2017. With the help of the Government, farmers affected by the disaster were able to resume their agricultural activities.The members of the cooperative applied for the "Agricultural Promotion Program" and bought 600 units of beehive. Cooperative "Honey Sachino" consists of 70 members, the cooperative also benefited from the state support program "Preferential Agrocredit".
The cooperative produces up to 70 tons of honey per year, which is mainly sold at the local market and is planned to be exported abroad. Mindia Kavtaradze also applied for the program "Plant The Future" and created a raspberry nursery on 1.5 hectares of land. It is planned to produce about 300,000 seedlings a year in this nursery.