სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივის ,,პომონა" წევრი გიორგი ფურცელაძე გაგვაცნობს თავიანთ წარმატების ისტორიას
გორის მუნიციპალიტეტ სოფელ მეჯვრისხევში სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივმა „პომონამ“ "დანერგე მომავალი" პროგრამის ფარგლებში ვაშლისა და ბლის ბაღები 12 ჰა-ზე გააშენა.
კოოპერატივმა, ნერგების, სარწყავი და სეტყვის საწინააღმდეგო სისტემების მოწყობისათვის სახელმწიფოს მხრიდან თანადაფინანსების სახით 120,000 ლარი მიიღო.
ასევე, „პომონა“ შეღავათიანი აგროკრედიტის პროგრამის ბენეფიციარია, სესხის ოდენობა 645,000 ლარს შეადგენს.
სამაცივრე მეურნეობის მოსაწყობად - პროგრამის „გადამამუშავებელი და შემნახველი საწარმოების თანადაფინანსების პროექტის" ფარგლებში 500,000 ლარი თანადაფინანსებით სარგებლობს.

Giorgi Purtseladze, a member of the agricultural cooperative "Pomona" tells us how they managed to plant perennial garden
In the village of Mejvriskhevi, Gori Municipality, the agricultural cooperative "Pomona" has made apple and cherry perennial garden on 12 hectares of land within the program "Plant The Future".
The cooperative received GEL 120,000 in co-financing from the state for saplings and the installation of irrigation and hail protection systems.
Also, "Pomona" is a beneficiary of the preferential agro-credit program, the loan amount is 645,000 GEL.
To arrange a refrigeration facility - GEL 500,000 is co-financed within the program "Co-financing of Processing and Storage Enterprises".