საერთაშორისო გამოფენა - Paris International Agricultural Show (SIA) 2027
გამოფენის შესარჩევ კონკურსში განაცხადები მიიღება 2026 წლის 31 აგვისტოს 12:00 საათიდან 2026 წლის 14 სექტემბრის 18:00 საათის ჩათვლით
გამოფენის შესარჩევ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად აუცილებელია დარეგისტრირდეთ ფერმერული მეურნეობებისა და სოფლად არსებული საწარმოების რეესტრში
2027 წლის  27 თებერვალიდან 7 მარტის ჩათვლით ქალაქ პარიზში, საფრანგეთში, გაიმართება  საერთაშორისო გამოფენა "Paris International Agricultural Show (SIA) 2027.
გასულ წელს გამოფენაში მონაწილეობას იღებდა  1,100-ზე მეტი გამომფენი კომპანია 28 ქვეყნიდან.  "Paris International Agricultural Show (SIA) 2027" წარმოადგენს მსოფლიოში ერთ-ერთ მნიშვნელოვან გამოფენას აგროსასურსათო პროდუქციის მიმართულებით.
ა(ა)იპ - სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით გამოფენაში მონაწილეობას შეძლებენ კომპანიები, რომლებიც აწარმოებენ ან/და რეალიზაციას უწევენ საკვებ, სასმელ ან გამოფენის შინაარსის შესაბამის სხვა პროდუქციას.

| Applications for the exhibition selection competition will be accepted from 12:00 PM on August 31, 2026, through 6:00 PM on September 14, 2026 |
| To participate in the exhibition selection competition, it is necessary to register in the Registry of Farms and Rural Enterprises |
From February 27 to March 7, 2027, the international exhibition "Paris International Agricultural Show (SIA) 2027" will be held in Paris, France.
Last year, more than 1,100 exhibiting companies from 28 countries participated in the exhibition. "Paris International Agricultural Show (SIA) 2027" is one of the world's major exhibitions in the field of agri-food products.
With the organization of the LEPL - Rural Development Agency, companies will be able to participate in the exhibition, companies that produce and/or sell food, beverages, or other products relevant to the content of the exhibition.
Detailed information is available on the exhibition's official website: https://exposants.salon-agriculture.com/en/exhibiting/exhibition-sectors