საუდის არაბეთში გამართულ სოფლის მეურნეობის საერთაშორისო გამოფენაში Saudi Agriculture International Trade Exhibition საქართველოს სტენდი წელს პირველად იყო წარმოდგენილი
საუდის არაბეთში გამართულ სოფლის მეურნეობის საერთაშორისო გამოფენაში Saudi Agriculture International Trade Exhibition საქართველოს სტენდი წელს პირველად იყო წარმოდგენილი.
ქართული აგროპროდუქციის მწარმოებლებმა გამოფენაში მონაწილეობა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერით, სოფლის განვითარების სააგენტოსა და საუდის არაბეთის სამეფოში საქართველოს საელჩოს  ორგანიზებით მიიღეს.
საუდის არაბეთში გამართული მასშტაბური გამოფენა, ქართულ კომპანიებისთვის შესაძლებლობაა, რათა მათ ახლო აღმოსავლეთის რეგიონში გაზარდონ საექსპორტო შესაძლებლობები, მოიძიონ ახალი საქმიანი კავშირები, პარტნიორები და პოტენციური კლიენტები.
გამოფენაზე კომპანიებმა დამთავლიერებლებს კაკალი, თხილი,  თაფლი, მოცვი, ჟოლო, ტყემალი, საწებელი,  წყალი, მინერელური წყალი, ხილის ნატურალური წვენი, სუნელი, ცხვრის ხორცი და ზეითუნის ზეთი წარუდგინეს.

In the international agricultural exhibition held in Saudi Arabia, the Georgian stand of Saudi Agriculture International Trade Exhibition was presented for the first time this year
Georgian agricultural producers took part in the exhibition with the support of the Ministry of Environment and Agriculture, the Rural Development Agency and the Embassy of Georgia in the Kingdom of Saudi Arabia.
A large-scale exhibition held in Saudi Arabia is an opportunity for Georgian companies to increase their export opportunities in the Middle East region, to find new business connections, partners and potential customers.
At the exhibition, the companies presented walnuts, nuts, honey, blueberries, raspberries, tkemal, sauce, water, mineral water, natural fruit juice, spices, lamb and olive oil to the visitors.