საერთაშორისო გამოფენის „FRUIT LOGISTICA 2025“ ფარგლებში, ჩრდილოეთ ამერიკის ლურჯი მოცვის საბჭოს პრეზიდენტთან სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
ჩრდილოეთ ამერიკის ლურჯი მოცვის საბჭოს პრეზიდენტ ქეისი კრინქუისტთან  და ვიცე-პრეზიდენტ კევინ ჰამილტონთან შეხვედრას სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორის მოადგილე ნატალია ხარატიშვილი, საქართველოს ლურჯი მოცვის მწარმოებელთა ასოციაციის დირექტორი შოთა ცუკოშვილი და  მოცვის მწარმოებელი კომპანიების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
შეხვედრაზე მხარეებმა თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს.  საუბარი შეეხო ინფორმაციის გაცვლას დარგში არსებული სიახლეების, მათ შორის, წარმოების პროცესების გაუმჯობესების მიმართულებით.
სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში, ქალაქ ბერლინში გამართულ საერთაშორისო გამოფენაში „FRUIT LOGISTICA 2025“  8  ქართულმა კომპანიამ მიიღო მონაწილეობა, მათ შორის 6 მოცვის მწარმოებელია.

Within the framework of the international exhibition "FRUIT LOGISTICA 2025," a working meeting was held with the President of the North American Blueberry Council
The meeting with Casey Kringquist, President of the North American Blueberry Council, and Kevin Hamilton, Vice President, was attended by Natalia Kharatishvili, Deputy Director of the Rural Development Agency, Shota Tsukoshvili, Director of the Georgian Blueberry Producers Association, and representatives of blueberry-producing companies.
The parties discussed cooperation prospects. The conversation touched on the exchange of information regarding industry innovations, including improving production processes.
Organized by the Rural Development Agency, eight Georgian companies participated in the international exhibition "FRUIT LOGISTICA 2025", held in Berlin, Federal Republic of Germany, six of which are blueberry producers.