პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად განაცხადების მიღება მიმდინარე წლის 30 ივლისის 12:00 საათზე დაიწყება.
განაცხადების მიღება გაგრძელდება:
• რძის პირველადი წარმოების დაფინანსების შემთხვევაში ბიუჯეტის (3 მლნ ლარი) ამოწურვამდე
• სათბურებისა და მზის ენერგიაზე მომუშავე ელექტრო სადგურების დაფინანსების მიმართულებით 30 აგვისტოს 18:00 საათამდე
პროგრამის ფარგლებში დაფინანსდება როგორც ახალი საქმიანობის დაწყება, ასევე არსებულის გაფართოება/მოდერნიზება შემდეგი მიმართულებებით:
1. რძის პირველადი წარმოება - შენობა-ნაგებობისა (პირუტყვის სადგომი) და ფერმის მოწყობისთვის საჭირო მცირე აღჭურვილობის თანადაფინანსება;
2. მზის ელექტრო სადგურის დამონტაჟება არანაკლებ 2 და არაუმეტეს 4 კვტ სიმძლავრე;
3. ალტერნატიული საქმიანობები ახალგაზრდებისთვის - ფინანსდება არაუმეტეს 200 კვ.მ სათბურის მოწყობა. მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ სამცხე-ჯავახეთის, სამეგრელო-ზემო სვანეთისა და იმერეთის რეგიონში შემავალი მუნიციპალიტეტის ადგილობრივი  მაცხოვრებლებს: კაცებს 18-35 წელი, ხოლო ქალებს - 18-40 წლის ჩათვლით

Receiving applications for participation in the programme will begin at 12:00 PM on July 30 of the current year.
Application submission will continue:
- In the case of funding for primary milk production – until the budget (3 million GEL) is exhausted
- In the case of funding for greenhouses and solar power plants – until 6:00 PM on August 30.
Within the framework of the programme, funding will be provided for both the launch of new activities and the expansion/modernization of existing ones in the following directions:
- Primary milk production – co-financing for the construction of buildings (animal stalls) and small equipment necessary for farm arrangement;
- Installation of solar power plants with a capacity of no less than 2 and no more than 4 kW;
- Alternative activities for youth – funding for the arrangement of a greenhouse not exceeding 200 sq.m.
Participation is available to local residents of municipalities within the regions of Samtskhe-Javakheti, Samegrelo-Zemo Svaneti, and Imereti: men aged 18–35 and women aged 18–40.