საქართველოს დამოუკიდებლობის დღის აღნიშვნის ღონისძიების ფარგლებში, სოფლის განვითარების სააგენტო მოქალაქეებს ქ. ოზურგეთში, ცენტრალურ მოედანზე მასპინძლობს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე თენგიზ ნასარიძემ, ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებთან ერთად, 26 მაისისადმი მიძღვნილი ღონისძიების ფარგლებში მოწყობილი სივრცეები დაათვალიერა.
„საქართველოს დამოუკიდებლობის დღეს გურიიდან, ქალაქ ოზურგეთიდან   ვულოცავ მთელ საქართველოს, ჩვენი ქვეყნის ყველა მოქალაქეს. სოფლის განვითარების სააგენტო და ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის მერიის ორგანიზებით დაგეგმილი გვაქვს მრავალი აქტივობა - გამოფენილია სოფლის მეურნეობის ადგილობრივი წარმოების პროდუქცია, მოწყობილია არაერთი გასართობი სივრცე, მათ შორის, ბავშვებისთვის. ჩვენი ქვეყნისთვის ყველაზე მნიშვნელოვანი დღე მთელი ქვეყნის მასშტაბით აღინიშნება. ყველამ ერთად ვიზეიმოთ 26 მაისი. ეს დღე გვაერთიანებს და სიამაყით გვავსებს“, - აღნიშნა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე თენგიზ ნასარიძემ
ოზურგეთის ცენტრალურ მოედანზე მოქალაქეებს შესაძლებლობა აქვთ გაეცნონ  ადგილობრივი მეწარმეების მიერ  წარმოებულ პროდუქციას, მოწყობილია ქართული ღვინის სადეგუსტაციო კუთხე და ტარდება კულინარიული მასტერკლასები.
ღონისძიების ფარგლებში, ბავშვებისათვის შემეცნებითი სივრცე შეიქმნა, იმართება  საბავშვო სპექტაკლი, მოწყობილია საგამოფენო სივრცე „რაც გვეამაყება და გვაერთიანებს“. ადგილობრივი შემსრულებლების მონაწილეობით იმართება კონცერტები.  გამოფენილია თავდაცვის ძალების სამხედრო ტექნიკა.
17:10 სთ-ზე,  საქართველოს დამოუკიდებლობის გამოცხადების ისტორიული დრო საზეიმოდ აღინიშნა.
ქ. ოზურგეთში, ცენტრალურ მოედანზე, საზეიმო ღონისძიება საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს  სოფლის განვითარების სააგენტოსა და ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის მერიის ორგანიზებით  ტარდება.

Within the framework of the celebration of Georgia's Independence Day, the Rural Development Agency is hosting citizens in the central square of the city of Ozurgeti
Tengiz Nasaridze, the Deputy Minister of Environment Protection and Agriculture, together with the representatives of the local government, inspected the spaces arranged within the event dedicated to May 26.
"On the Independence Day of Georgia, I congratulate all of Georgia, all citizens of our country, from Guria, Ozurgeti city. Organized by the Rural Development Agency and Ozurgeti Municipality City Hall, we have planned many activities - local agricultural products are exhibited, a number of entertainment spaces are arranged, including for children.
The most important day for our country is celebrated throughout the country. Let's all celebrate May 26 together. This day unites us and fills us with pride", said Tengiz Nasaridze, Deputy Minister of Environment Protection and Agriculture.
Within the framework of the event, an educational space was created for children, a children's play was held, and an exhibition space "What makes us proud and unites us" was arranged. Concerts are held with the participation of local artists.  Military equipment of the Defense Forces is exhibited.
At 5:10 p.m., the historic time of Georgia's declaration of independence was solemnly celebrated.
In the city of Ozurgeti, on the central square, the solemn event is organized by the administration of the Government of Georgia, the Rural Development Agency of the Ministry of Environment and Agriculture and the Ozurgeti Municipality City Hall.