საერთაშორისო გამოფენაზე CASPIAN AGRO 2023, ქართულმა კომპანიებმა დამთვალიერებელს საკუთრი წარმოების სასოფლო-სამეურნეო პროდუქცია წარუდგინეს
სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, ქ. ბაქოშო, სოფლის მეურნეობის საერთაშორისო გამოფენაზე CASPIAN AGRO 2023, 10-მა ქართულმა კომპანიამ დამთვალიერებელს საკუთრი წარმოების სასოფლო-სამეურნეო პროდუქცია გააცნო.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ სოლომონ პავლიაშვილმა და საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანმა ელჩმა აზერბაიჯანის რესპუბლიკაში, ზურაბ პატარაძემ ქართულ სტენდზე აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პრეზიდენტ ილჰამ ალიევს უმასპინძლეს.
CASPIAN AGRO 2023 17 მაისიდან 19 მაისის ჩათვლით მიმდინარეობდა, გამოფენაში მონაწილეობა 25-მა ქვეყანამ და სოფლის მეურნეობის სექტორში მოქმედმა 500-მდე ადგილობრივმა და საერთაშორისო კომპანიამ მიიღო მონაწილეობა.
გამოფენაზე წარმოდგენილი იყო ქართული კაკალი, მოცვი, სხვადასხვა სახის სუნელები, თაფლი, ჩირი, სუბლიმირებული ხილი, ორგანული წვენები და სხვა.
საერთაშორისო გამოფენებზე ქართული პროდუქციის წარდგენა მნიშვნელოვნად უწყობს ხელს საექსპორტო პოტენციალის ზრდას.

At the international exhibition CASPIAN AGRO 2023, Georgian companies presented their own agricultural products to visitors
Organized by the Rural Development Agency, at the international agricultural exhibition CASPIAN AGRO 2023, 10 Georgian companies presented their agricultural products to the visitors.
Deputy Minister of Environment Protection and Agriculture Solomon Pavliashvili and Ambassador of Georgia to the Republic of Azerbaijan Zurab Pataradze hosted the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev at the Georgian stand.
CASPIAN AGRO 2023 was held from May 17 to May 19, 25 countries and about 500 local and international companies operating in the agricultural sector took part in the exhibition.
Georgian walnuts, blueberries, various spices, honey, dried fruits, sublimated fruits, organic juices and others were presented at the exhibition.
Presentation of Georgian products at international exhibitions significantly contributes to the growth of export potential.