| პროგრამა დასრულებულია |
თუ ხართ დაინტერესებული სასოფლო-სამეურნეო ინოვაციური ტექნოლოგიებით, შესაძლებლობა გაქვთ მიიღოთ თანადაფინანსება.
ინოვაციური ტექნოლოგიების საგრანტო პროგრამის მიზანია ფერმერთა ცოდნისა და უნარების განვითარების ხელშეწყობა საქართველოს რეგიონებში მყოფი მცირე ზომის ფერმერების პროდუქტიულობისა და შემოსავლის გაზრდის მხარდასაჭერად, სხვადასხვა ინოვაციური ტექნოლოგიების გაძლიერებისა და დანერგვის გზით.
პროგრამის ამოცანაა სოფლად მცხოვრებთათვის სოფლის მეურნეობის მიმართულებით ინოვაციური და კლიმატგონივრული ტექნოლოგიების დანერგვის მიზნით სტარტაპ პროექტების განხორციელების ხელშეწყობა.
პროგრამას განახორციელებს სააგენტო.
პროგრამა ხორციელდება შვეიცარიის განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (SDC) დაფინანსებით და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით, გაეროს განვითარების - UNDP-ის პროექტის: პროფესიული განათლების სისტემის მოდერნიზება საქართველოს სოფლის მეურნეობაში (ფაზა 3) -ის ფარგლებში.
პროგრამა განხორციელდება იმერეთის, სამეგრელო-ზემო სვანეთის, გურიის, სამცხე-ჯავახეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის რეგიონებში, ასევე აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაში.

Receiving applications for the program is over |
If you are interested in innovative agricultural technologies, you have the opportunity to receive co-financing.
Program Goal and Objective
The goal of the Innovative Technologies Grant Program is to support the development of knowledge and skills among farmers in Georgia's regions, particularly to increase the productivity and income of small-scale farmers through the enhancement and implementation of various innovative technologies.
The program aims to promote the implementation of innovative and climate-smart agricultural technologies for rural residents by supporting the execution of startup projects.
Program Implementer
The program will be implemented by the agency.
The program is funded by the Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC) and supported by the United Nations Development Programme (UNDP) within the framework of the UNDP project: Modernization of the Vocational Education System in Agriculture in Georgia (Phase 3).
Geographical Coverage of the Program
The program will be implemented in the regions of Imereti, Samegrelo-Zemo Svaneti, Guria, Samtskhe-Javakheti, Racha-Lechkhumi, Kvemo Svaneti, as well as in the Autonomous Republic of Adjara.