კომპანიამ აგროგრუპი სამაცივრე მეურნეობის შესაქმნელად 1 მლნ ლარის ინვესტიცია განახორციელა, საიდანაც 540,000 ლარი სოფლის განვითარების სააგენტოს გრანტია, 350,000 ლარი შეღავათიანი აგროკრედიტი.
გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყელქცეულში მდებარე სამაცივრე მეურნეობაში, სადაც 500 ტონამდე ხილისა და ბოსტნეულის შენახვაა შესაძლებელი, 6 ადამიანია დასაქმებული.
სოფლის განვითარების სააგენტოს პროგრამების ფარგლებში, შიდა ქართლის რეგიონში 56 შემნახველი და სამაცივრო მეურნეობა დაფინანსდა. შეღავათიანი აგროკრედიტის პროექტის მხარდაჭერით, შეიქმნა 15,000 ტონაზე მეტი პროდუქციის შემნახველი ინფრასტრუქტურა, რისთვისაც 34 მილიონი ლარის აგროსესხი იქნა გაცემული.
შპს აგროგრუპის ახლადგახსნილი სამაცივრე მეურნეობა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველმა მოადგილემ, გიორგი ხანიშვილმა შიდა ქართლის რეგიონის სახელმწიფო რწმუნებულ ვალერიან მჭედლიძესთან და სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორთან, ილია თამარაშვილთან ერთად დაათვალიერა.

With the financial support of the state, another new refrigeration facility equipped with modern standards was created
The company invested 1 million GEL in the creation of an agro-group refrigeration farm, of which GEL 540,000 is a grant from the Rural Development Agency, GEL 350,000 is a preferential agro-credit.
6 people are employed in the refrigeration farm located in the village of Kelktseuli, Gori Municipality, where up to 500 tons of fruits and vegetables can be stored.
Within the programs of the Rural Development Agency, 56 savings and refrigeration farms were financed in Shida Kartli region. With the support of the preferential agro-credit project, more than 15,000 tons of product storage infrastructure were created, for which an agricultural loan of GEL 34 million was issued.
Giorgi Khanishvili, First Deputy Minister of Environment Protection and Agriculture, inspected the newly opened refrigeration plant of Agro Group Ltd together with Valerian Mchedlidze, State Representative of Shida Kartli Region and Ilia Tamarashvili, Director of the Rural Development Agency.