28 June, 2020 - 04:00 Georgian strawberries and blueberries are exported to the United States of America The Glenbury Ltd is an enterprise founded with the financial support of the state, which exports Georgian products to several... See more
Video 25 June, 2020 - 04:00 Georgian strawberries and blueberries were exported to the United States See more
25 June, 2020 - 04:00 Agro-diesel discount cards are freely used in Kvemo Kartli region Mr. Ilia Tamarashvili, Director of the Agricultural and Rural Development Agency, got acquainted with the progress of the agro-diesel support... See more
21 June, 2020 - 04:00 Agro-Cards distribution continues in Samtskhe-Javakheti region Mr. Ilia Tamarashvili, Director of the Agricultural and Rural Development Agency, together with Mr. Shalva Berdzenishvili, Deputy Governor of the... See more
Video 13 June, 2020 - 04:00 Beneficiaries participating in the agroinsurance program will be compensated for the damage caused by the hail See more
13 June, 2020 - 04:00 Beneficiaries of the state program of agro-insurance will be compensated for the damage caused by hail Beneficiaries involved in the state agro-insurance program in Shida Kartli region will be compensated for the damage caused by hail.... See more