12 March, 2020 - 00:00 Meetings with farmers were held in Oni and Ambrolauri municipalities Meetings with farmers were held in Oni and Ambrolauri municipalities... See more
Video 27 February, 2020 - 00:00 Design works have started for the construction of Imereti Agrozone See more
27 February, 2020 - 00:00 A regional meeting was organized by the Rural and Rural Development Agency in Ambrolauri By the decision of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture, meetings were held with the representatives of the self-governments... See more
Video 21 February, 2020 - 00:00 The design company was selected for arranging the Imereti agro zone See more
21 February, 2020 - 00:00 The next meeting was held in Kvemo Kartli region organized by Agricultural and Rural Development Agency The next meeting was held in Kvemo Kartli region organized by Agricultural and Rural Development Agency... See more
Video 20 February, 2020 - 00:00 A meeting was held with the representatives of the local self-government in Shida Kartli region See more
20 February, 2020 - 00:00 A regional meeting was organized by the Agricultural and Rural Development Agency in the Shida Kartli region A regional meeting was organized by the Agricultural and Rural Development Agency in the Shida Kartli region.... See more
16 February, 2020 - 00:00 Regional meeting was held in Kakheti region by the organization of Agriculture and Rural Development Agency of Georgia Meeting with the representatives of self-governments of each region of Georgia are held by the decision of the Ministry of... See more
15 February, 2020 - 00:00 New milk processing plant has been launched in the Kvemo Kartli region within the framework of the United Agroproject A new milk processing plant has been put into operation in village Gumbati, Tsalka Municipality. Processing plant equipped with modern... See more
14 February, 2020 - 00:00 The meetings organized by the Agricultural and Rural Development Agency are continued Meeting with the representatives of self-governments of each region of Georgia are held by the decision of the Ministry of... See more
13 February, 2020 - 00:00 The regional meeting was held in Akhaltsikhe organized by the Agricultural and Rural Development Agency Meeting with the representatives of self-governments of each region of Georgia are held by the decision of the Ministry of... See more