19 July, 2018 - 00:00 Training for the beneficiaries of The United Agroproject A training on financial management (financial registers (balance sheets, income-losses sheets, money circulation registers), management finances, changeable, fixed and step... See more
14 July, 2018 - 00:00 Rehabilitation works of tea plantations are carried out at Ozurgeti Region within the framework of the “United Agricultural Project” Laituri Tea Export Company Ltd carries out rehabilitation works of tea plantations at Guria Region, within the framework of... See more
7 July, 2018 - 00:00 New Walnut and Blackberry Gardens have been cultivated in Kakheti Region Within the framework of the "United AgroProject", the beneficiary of the project "Plant the Future", "Gealago" Ltd has cultivated the... See more
30 June, 2018 - 00:00 New Enterprise in Kharagauli municipality New Trout farm in Kharagauli Municipality under the Framework of the "United Agroproject " The trout farm in the municipality of... See more
24 June, 2018 - 00:00 The new Strawberry garden has been cultivated in Gurjaani region under the “United Agro Project” Maia Beroshvili, the beneficiary of the Program of Agro Production Promotion under the United Agro Project has cultivated a new... See more
22 June, 2018 - 00:00 Training program for “Plant the Future” Beneficiaries The Agriculture Project Management Agency completed another stage of the training of participants in the program Plant the Future. The... See more
16 June, 2018 - 00:00 Within the framework of United Agroproject, farmer has purchased agricultural technique In February, 2018, by adding of a new sub-component in the project Preferential Agrocredit by the Government, entrepreneurs and farmers... See more