პროგრამაში განაცხადების მიღება დასრულებულია
სააგენტოს თანადაფინანსება გაიცემა მხოლოდ მას შემდეგ, რაც ბენეფიციარი დაადასტურებს პროგრამით გათვალისწინებული მიზნობრიობის სრულად შესრულებას
სასტუმროს მიზნობრიობის შემთხვევაში თანადაფინანსების გაცემის წინაპირობაა ეკონომიკურ საქმიანობათა რეესტრში რეგისტრაცია
პროგრამაში რეგისტრაცია
თუ გსურთ მაღალმთიან რეგიონებში სამეწარმეო საქმიანობის წამოწყება, შესაძლებლობა გაქვთ მიიღოთ სახელმწიფო თანადაფინანსება.
• პროგრამის მიზანია, თანადაფინანსების გზით, ხელი შეუწყოს მაღალმთიან დასახლებებში კერძო სექტორის განვითარებასა და ახალი სამუშაო ადგილების შექმნას, მოახდინოს ახალგაზრდა მეწარმეებისა და  ეკონომიკური აქტივობის ზრდის სტიმულირება.
• პროგრამის ამოცანაა მაღალმთიან დასახლებებში, როგორც სასოფლო-სამეურნეო, ასევე არასასოფლო-სამეურნეო მიმართულებების მდგრადი განვითარება და ადგილობრივი ეკონომიკის დივერსიფიკაცია.
პროგრამა ხორციელდება საქართველოს მაღალმთიან დასახლებებში. (მაღალმთიანი  დასახლებები განისაზღრება საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 30 დეკემბრის №671 დადგენილებით  „მაღალმთიან დასახლებათა ნუსხის დამტკიცების შესახებ“. დაგენილებაში შესაძლოა განხორციელდეს ცვლილება, რომლის გადამოწმებაც შესაძლებელია საქართველოს საკანონმდებლო მაცნეს ვებგვერდზე)

Receiving applications for the program is over
The co-financing of the agency is granted only after the beneficiary confirms the full fulfillment of the objectives set by the program
In the case of a hotel, the prerequisite for providing co-financing is registration in the register of economic activities
Registration in the program
If you want to start an entrepreneurial activity in mountainous regions, you have the opportunity to receive state co-financing.
The purpose of the Program
• The purpose of the program for promotion of entrepreneurial activity in mountainous regions is to support the development of private sector and creation of new jobs, stimulation of growth of young entrepreneurs and economic activities in mountainous regions through co-financing.
• The aim of the program is the sustainable development of both agricultural and nonagricultural sectors in mountainous settlements and diversification of local economics.
The Program is being implemented by the Rural Development Agency.
The implementation of the program is coordinated by the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia.
The program is implemented in high-mountainous settlements of Georgia. (High-mountainous settlements are defined by the Government of Georgia’s Decree No. 671, dated December 30, 2015, Approval of the List of High-Mountainous Settlements. Changes may be made to the decree, which can be verified on the website of the Georgian Legislative Herald).