გურიაში, რძის გადამმუშავებელი კოოპერაციული საწარმო შეიქმნა
ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ზოტში, სახელმწიფოს მხარდაჭერით სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივმა “ულეველა“ თანამედროვე სტანდარტებით აღჭურვილი რძის გადამამუშავებელი საწარმო მოაწყო.
სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, ქ. ბაქოში, სოფლის მეურნეობის საერთაშორისო გამოფენაზე CASPIAN AGRO 2023, 10-მა ქართულმა კომპანიამ დამთვალიერებელს საკუთრი წარმოების სასოფლო-სამეურნეო პროდუქცია გააცნო
სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორის მოადგილე ნატალია ხარატიშვილი აგროდაზღვევის პროგრამის შესახებ რადიო იმედის ეთერში საუბრობს
სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების შესახებ გადაცემაში ,,ბიზნესი რუსთავი 2" კოოპერატივების განვითარების დეპარტამენტის უფროსი კონსტანტინე ხუცაიძე საუბრობს
კოოპერატივების მხარდაჭერის სახელმწიფო პროგრამის ფარგლებში დმანისის მუნიციპალიტეტში სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივს “დმ-ანსი“ 95 % -იანი თანადაფინანსებით 98,000 ლარის ღირებულების რძის მიმღებ-გადამმუშავებელი საწარმოო დანადგარები გადაეცა.
სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორი დავით წითლიძე, აგროდაზღვევის პროგრამის შესახებ, ქრონიკის ეთერში საუბრობს
მოსავლის ამღები სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკის თანადაფინანსების პროგრამაში, ჩაის ხელის საკრეფი დანადგარის თანადაფინანსების მიზნობრიობით განაცხადების მიღება 1 მაისს დაიწყება