ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტში ქალებს სასათბურე მეურნეობების მოწყობის საპილოტე პროგრამა გააცნეს
სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორი დავით წითლიძე ფორუმის „ძლიერი კავშირები მიწოდების ჯაჭვში“ გახსნის ღონისძიებას დაესწრო
საპილოტე პროგრამაში ქალებისთვის განაცხადების მიღება 20 ნოემბერს დაიწყება
შეხვედრაზე განიხილეს ექსტენციის ელექტრონული პლატფორმის განვითარების შესაძლებლობები, რათა ფერმერებისათვის მეტად ხელმისაწვდომი გახდეს დარგობრივი კონსულტაცია და აგრარულ ინფორმაციაზე წვდომა.
სოფლის განვითარების სააგენტო, გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით, ფერმერებს ახალ, თანამედროვე საექსტენციო პაკეტს შესთავაზებს, რაც გულისხმობს კლიმატური პირობების გათვალისწინებით შემუშავებული რეკომენდაციების მიწოდებას ფერმერებისთვის
სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივებისათვის კენკროვანი კულტურების შესანახი მაცივრების თანადაფინანსების პროგრამაში განაცხადების მიღება 10 ოქტომბერს 12:00 სთ-ზე დაიწყება
მაღალმთიან დასახლებებში სამეწარმეო საქმიანობის ხელშეწყობის პროგრამაში განაცხადების მიღება 2023 წლის 3 ოქტომბერს 12:00 საათიდან განახლდება და გაგრძელდება ბიუჯეტის ამოწურვამდე
საერთაშორისო გამოფენების შესახებ, სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორი, დავით წითლიძე გადაცემაში საუბრობს
შემნახველი საწარმოების კომპონენტში განაცხადების მიღება 2023 წლის 20 სექტემბერს 12:00 სთ-ზე დაიწყება და გაგრძელდება ბიუჯეტის ამოწურვამდე