თხილის წარმოების ხელშეწყობის პროგრამაში რეგისტრაცია 4 დეკემბერს დაიწყება
პროგრამის შესახებ, სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორი დავით წითლიძე გადაცემაში საუბრობს
საქართველოს მთავრობის სხდომაზე მიღებული გადაწყვეტილებით, ფერმერები თხილის ხარისხიანი მოსავლის მისაღებად, ფინანსური მხარდაჭერით 2024 წელსაც ისარგებლებენ. პროგრამის ბიუჯეტი 20 მლნ ლარით განისაზღვრა.
საერთაშორისო გამოფენაზე Fruit Logistica 2024 მონაწილეობის მისაღებად განაცხადების მიღება 30 ნოემრის 18:00 საათის ჩათვლით გაგრძელდა
საერთაშორისო გამოფენაზე Green Week 2024 მონაწილეობის მისაღებად განაცხადების მიღება 30 ნოემრის 18:00 საათის ჩათვლით გაგარძელდა
სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერითა და USAID AGRICULTURE PROGRAM-ის ხელშეწყობით 6-მა ქართულმა კომპანიამ საკუთარი პროდუქცია დამთვალიერებლებს საერთაშორისო გამოფენაზე U.S. Private Label Trade Show წარუდგინა.
სოფლის განვითარების სააგენტოს ბენეფიციარების მონიტორინგის სამსახურისა და შიდა აუდიტის სამსახურის თანამშრომლებს ტრენინგები „საველე მონიტორინგი - ადგილზე შემოწმება და კონტროლი“ ჩაუტარდათ