პროგრამის თანადაფინანსების პირობები და შეზღუდვები
თანადაფინანსების მოცულობა, შეადგენს შესასყიდი სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკის ღირებულების არაუმეტეს 50%-ს, მაქსიმუმ 100,000 ლარს. პოტენციური ბენეფიციარის თანამონაწილეობას შეიძლება წარმოადგენდეს:
• საკუთარი ფულადი სახსრები;
• სესხი/ლიზინგი, რომელიც გაცემულია, მათ შორის, „შეღავათიანი აგროკრედიტის პროექტისა და გადამამუშავებელი და შემნახველი საწარმოების თანადაფინანსების პროექტის დამტკიცების შესახებ“ საქართველოს მთავრობის 2014 წლის 27 იანვრის №139 განკარგულებით დამტკიცებული „შეღავათიანი აგროკრედიტის პროექტის“ ფარგლებში;
• პოტენციური ბენეფიციარის მიერ მიღებული ან მისაღები საგრანტო დაფინანსება.
პროგრამა ითვალისწინებს სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების ტრაქტორის (არანაკლებ 20 და არაუმეტეს 100 ც/ძ-ის სიმძლავრის) და ტრაქტორზე მისაბმელი სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების იმპლემენტ(ებ)ის თანადაფინანსებას.
პროგრამის ფარგლებში, პოტენციურ ბენეფიციარს შეუძლია დაფინანსების მოთხოვნა ერთი ან რამოდენიმე სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკის შესაძენად, მაგრამ ერთი სახეობის ტექნიკა უნდა იყოს არაუმეტეს ერთი ერთეული.
თანადაფინანსება განისაზღვრება ჯამურად ერთ პოტენციურ ბენეფიციარზე.
ერთ ადმინისტრაციულ ერთეულში დაფინანსდება არაუმეტეს 3 სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივი.
იმ შემთხვევაში, თუ ერთი პირი არის ორი ან მეტი სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივის მეპაიე, დაუშვებელია, მის საკუთრებაში არსებული ან იჯარით/ქვეიჯარით მიღებული ერთი და იგივე მიწის ნაკვეთი ფიქსირდებოდეს რამდენიმე პოტენციური ბენეფიციარის განაცხადში.
იმ შემთხვევაში, თუ  მიწის ნაკვეთ(ებ)ს ჰყავს თანამესაკუთრეები, რომელთაგან ყველა არ არის სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივის წევრი, მიწის ჯამურ ფართობში ჩაითვლება ნაკვეთ(ებ)ის ფართობის ის ნაწილი, რომელიც სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივის მეპაიის/მეპაიეთა საკუთრებაშია.

Terms and limitations for program co-financing
Co-financing volume should not exceed 50% of agricultural machinery price, maximum 100,000 GEL. Participation of potential beneficiary may be provided through:
• Own funds;
• Loan/leasing, issued within the scopes of the “Preferential Agricultural Credit” approved by the Resolution No” 139 on the Government of Georgia on “Approval of preferential agro-credit project and the project of co-financing for processing and storage enterprisers” from January 27, 2014 year.
• Grant financing received or to be received by potential beneficiary.
Within the scopes of the Program, potential beneficiary can apply for one or more agricultural machineries but the number of one type machinery should not exceed one unit.
Co-financing is defined in total per one potential beneficiary.
No more than 3 agricultural cooperatives will be financed per administrative unit.
In case a person is the shareholder of one or more agricultural cooperatives, it is inadmissible to mention one and the same land plot owned or leased/subleased by such shareholder in applications of several potential beneficiary.
In case, land lot(s) is registered to co-owners, and such co-owners are not the members of the agricultural cooperative, the area of land plot(s) owned by shareholder/shareholders of agricultural cooperative shall be considered in the land plot(s) area.