- შეინარჩუნოს სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივის სტატუსი;
- არ დაუშვას პროგრამის ფარგლებში შეძენილი სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკის მიერ საქართველოს საზღვრის გადაკვეთა.
პროგრამის ბენეფიციარი ვალდებულია უზრუნველყოს პროგრამის ფარგლებში შეძენილი სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკის დაგირავება სააგენტოს სასარგებლოდ, თანადაფინანსების ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულებამდე, სააგენტოს მიერ განსაზღვრულ ვადაში.
(სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკა არის იდენტიფიცირებადი და ენიჭება სატრანსპორტო საშუალების იდენტიფიცირების სახელმწიფო ნომერი, გაცემული სსიპ − საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს მიერ.)
პროგრამის ფარგლებში ბენეფიციარის მიერ შეძენილ სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკაზე სააგენტოს გირავნობა შესაძლებელია იყოს რიგით მეორე მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკის შესაძენად ბენეფიციარის თანამონაწილეობის წყაროს წარმოადგენს საფინანსო ინსტიტუტის მიერ გაცემული სესხი, რომლის უზრუნველსაყოფადაც საფინანსო ინსტიტუტი არის ტექნიკის პირველი რიგის მოგირავნე.
ბენეფიციარი თავისუფლდება სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკის სააგენტოს სასარგებლოდ დაგირავებით, მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკის შესაძენად ბენეფიციარის თანამონაწილეობის წყაროს წარმოადგენს ლიზინგი.

• Retain the status of the agricultural cooperative;
• Not to allow the transportation of agricultural machinery purchased in the scopes of the Program across the state border of Georgia.
The beneficiary is required to pledge the agricultural equipment purchased under the program as collateral in favor of the agency until all obligations under the co-financing agreement are fulfilled, within the timeframe specified by the agency.
Agricultural equipment is identifiable and is assigned a state-issued vehicle identification number, provided by the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs of Georgia (LEPL).
The agency’s lien on the equipment can be second in rank only if the beneficiary's co-financing source is a loan from a financial institution, where the financial institution holds the first lien on the equipment as collateral.
The beneficiary is exempt from pledging the agricultural equipment in favor of the agency only if the purchase is financed through leasing.