სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივის ან/და მისი არანაკლებ 5 მეპაიის საკუთრებაში არსებული სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ნაკვეთის ან ნაკვეთების ჯამური ფართობი უნდა იყოს არანაკლებ 20 ჰა და მდებარეობდეს ერთ ადმინისტრაციულ ერთეულში.
ასევე, მიწის ნაკვეთი შესაძლებელია იყოს იჯარით მიღებული სახელმწიფოსგან, მუნიციპალიტეტისგან ან აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკისგან.
იჯარის/ქვეიჯარის დარჩენილი პერიოდი უნდა შეადგენდეს სააგენტოში განაცხადის შეტანის მომენტისთვის არანაკლებ 5 წელს, იჯარის/ქვეიჯარის ხელშეკრულება უნდა იყოს რეგისტრირებული სსიპ − საჯარო რეესტრის ეროვნულ სააგენტოში.
მაღალმთიანი დასახლებაში არსებული სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივის შემთხვევაში:
მაღალმთიან დასახლებაში სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივის ან/და მისი არანაკლებ 5 მეპაიის საკუთრებაში არსებული  სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ნაკვეთის ან ნაკვეთების ჯამური ფართობი უნდა იყოს არანაკლებ 10 ჰა და მდებარეობდეს ერთ ადმინისტრაციულ ერთეულში.
ასევე, მიწის ნაკვეთი შესაძლებელია იყოს იჯარით მიღებული  სახელმწიფოსგან, მუნიციპალიტეტისგან ან აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკისგან.
იჯარის/ქვეიჯარი დარჩენილი პერიოდი უნდა შეადგენდეს სააგენტოში განაცხადის შეტანის მომენტისთვის არანაკლებ 5 წელს, იჯარის/ქვეიჯარი ხელშეკრულება უნდა იყოს რეგისტრირებული სსიპ − საჯარო რეესტრის ეროვნულ სააგენტოში.

Compliance criteria for potential beneficiaries
Total area of land plot or land plots owned by the agricultural cooperative or its no less than 5 shareholders should not be less than 20 ha and should be located in the same administrative unit.
In addition, land plot can be leased from the state, municipality or Autonomous Republic of Adjara.
Remained lease/sublease term for the moment of application submitting to the Agency, should not be less than 5 years and Lease Agreement should be registered at the LEPL – National Agency of Public Registry.
In case of agricultural cooperative in high-mountain settlements:
Total area of land plot or land plots owned by the agricultural cooperative or its no less than 5 shareholders should not be less than 10 ha and should be located in the same administrative unit.
Remained lease/sublease term for the moment of application submission to the Agency, should not be less than 5 years and Lease Agreement should be registered at the LEPL – National Agency of Public Registry.