საერთაშორისო გამოფენა - Amsterdam Private Label Trade Show 2024
2024 წლის 28, 29 მაისს ქალაქ ამსტერდამში, ნიდერლანდების სამეფოში, გაიმართება Amsterdam Private Label Trade Show.
გამოფენა აერთიანებს 4,500-ზე მეტ მწარმოებელს მთელი მსოფლიოდან. აღნიშნული ღონისძიება დაინტერესებულ პირებს კერძო სავაჭრო ინდუსტრიების ბაზრებზე წვდომის შესაძლებლობას აძლევს. დეტალური ინფორმაცია შეგიძლიათ იხილოთ გამოფენის ოფიციალურ ვებგვერდზე.
განაცხადების მიღება გამოფენის შესარჩევ კონკურსში ხორციელდება 2023 წლის 4 დეკემბრის 09:00 სთ-დან 22 დეკემბრის 18:00 სთ-ის ჩათვლით.
- გასული კალენდარული წლის წლიური ბრუნვა უნდა შეადგენდეს არანაკლებ 50,000 და არაუმეტეს 20,000,000 ლარს;
- არ უნდა ჰქონდეს საგადასახადო დავალიანება სახელმწიფოს მიმართ.
| 1. საწარმოს კატეგორია | |
| 1.1 მცირე საწარმო (50,000 ლარიდან - 500,000 ლარამდე) | 0.5 |
| 1.2 საშუალო საწარმო (500,000 ლარიდან - 5,000,000 ლარამდე) | 1.5 |
| 1.3 დიდი საწარმო (5,000,000 ლარიდან - 20,000,000 ლარამდე) | 1 |
| 3. არის შესაბამისი პროდუქციის სურსათის უვნებლობის მართვის საერთაშორისო სისტემების/სტანდარტების მიღების/დანერგვის პროცესში | 0.5 |
| 4. აქვს გამოფენის შინაარსის შესაბამისი პროდუქციის ექსპორტი განხორციელებული | 2 |
- შევსებული განაცხადის ფორმა;
- სურსათის უვნებლობის მართვის საერთაშორისო სისტემების/სტანდარტების მიღების/დანერგვის პროცესში ყოფნის დამადასტურებელი დოკუმენტი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში);
შენიშვნა: კომპანიები, რომლებსაც უკვე აქვთ ასოციაციის აქტიური წევრობის სტატუსი, საწევრო გადასახადის გადახდა არ შეეხებათ.

| Receiving applications for the exhibition selection contest had ended |
More than 4,500 manufacturer will take part in exhibition, The event gives the opportunity to companies of access to private industry markets.
By the organization of the Non-Entrepreneurial (Non-Commercial) Legal Entity-Rural Development Agency, only processing companies producing beverages or/and food will be able to participate in the exhibition.
Applications for exhibition selection contest are accepted from December 4, 09:00 hrs till December 22, 18:00 hrs.
- The annual turnover of last calendar year should amount of no less than 50,000 and no more than 20,000,000 GEL;
- Should not have violated the terms of the agreement while participating in the international exhibitions held during the previous one calendar year;
- Should have no ongoing court, enforcement or other legal proceedings/dispute with the Agency;
- Should have no tax indebtedness to the state.
| Indicator | Point |
| 1. Enterprise category | |
| 1.1 Small enterprise (from 50,000 GEL – to 500,000 GEL) | 0.5 |
| 1.2 Medium-sized enterprise (from 500,000 GEL – to 5,000,000 GEL) | 1.5 |
| 1.3 Large enterprise (from 5,000,000 GEL – to 20,000,000 GEL) | 1 |
| 2. Is the holder of the certificate of international food safety management systems / standards | 2.5 |
| 3. Is in process of adopting / development of international food safety management systems / standards | 0.5 |
| 4. Has exported products corresponding to the content of the exhibition | 2 |
- Completed application form;
- Copy of ID document of authorized individual;
- Reference from LEPL – Revenue Service on absence of debt;
- Certificate of international food safety management systems / standards (if any);
- Document proving the ongoing process for adopting / implementing the international food safety management systems / standards (if any);
Note: Companies that already have the status of active membership of the association will not be charged the membership fee.