ბერლინში, საერთაშორისო გამოფენაზე „მწვანე კვირეული 2024" 15 ქართული კომპანია იყო წარმოდგენილი
ბერლინში, საერთაშორისო გამოფენაზე „მწვანე კვირეული 2024", საქართველოს სტენდზე, რომელიც სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით მოეწყო, 15 ქართული კომპანია და საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაცია იყო წარმოდგენილი.
მსგავსი მასშტაბის საერთაშორისო ღონისძიებებში მოაწილეობა საუკეთესო შესაძლებლობაა ქართული კომპანიებისთვის, დაიმკვიდრონ ადგილი ევროპულ ბაზარზე, ახალი საქმიანი კავშირებისა და პარტნიორების მოძიების გზით გაზარდონ ქართული პროდუქციის ცნობადობა და საექსპორტო შესაძლებლობები.
გამოფენაზე „მწვანე კვირეული 2024“, 61 ქვეყნის 1,400-ზე მეტ კომპანიასთან ერთად, წარმოდგენილი იყვნენ ქართველი მწარმოებლები:
• შპს ჩელთი
• შპს თორელი ვაინერი
• სს თელიანი ველი
• შპს აჩინებული
• ი/მ გოჩა ოთარაშვილი
• შპს გემუანი
• შპს მარნეულის სასურსათო ქარხანა
• შპს მტევინო
• სპს თენგიზ ბალუაშვილი ქართული ვაზი და ღვინო
• შპს თიემთი
• შპს ქართული ლიმონათი
• ტერა ქისის ღვინოები
• შპს ჩემპი
• შპს მაისტერ ბრაუ
• შპს დაბი (ოჯახური)
გამოფენაზე კომპანიებმა დამთვალიერებლებს შემდეგი პროდუქცია წარუდგინეს: თაფლი, ალკოჰოლიანი სასმელები (ღვინო, ჭაჭა, კონიაკი), ნატურალური წვენები, ტყემალი, საწებელი, ვაშლის ჩიფსები, სუბლიმირებული ხილი, ქართული სუნელები.

15 Georgian companies were represented at the international exhibition "Green Week 2024" in Berlin
At the international exhibition "Green Week 2024" in Berlin, 15 Georgian companies and the National Tourism Administration of Georgia were represented at the Georgian stand organized by the Rural Development Agency.
Participation in international events of a similar scale is the best opportunity for Georgian companies to establish a place in the European market, to increase the awareness of Georgian products and export opportunities by finding new business connections and partners.
At the exhibition "Green Week 2024", along with more than 1,400 companies from 61 countries, Georgian manufacturers were represented:
- GmbH Chelti
- LLC Toreli Winery
- JSC Teliani Valley
- LLC ACHINEBULI
- I/E Gocha Otarashvili
- LLC Gemuani-Distributsia
- LTD Marneuli Food Factory
- LTD Mtevino
- JLC Tengiz Baluashvili Georgian Vin and Wine
- LTD TMT
- LTD Georgian Lemonade
- LTD Tera Kissi Wines
- LTD Champy
- LTD MeisterBrau
- LTD DABI
At the exhibition, the companies presented the following products to the visitors: honey, alcoholic beverages (wine, chacha, brandy), natural juices, sour plum sauce, tomato sauce, apple chips, sublimated fruits, Georgian spices.