ფერმერული მეურნეობებისა და სოფლად არსებული საწარმოების რეესტრში რეგისტრაცია აუცილებელია მათთვის ვინც უკვე რეგისტრირებელია  ფერმათა/ფერმერთა რეგისტრაციის პროექტში - „ფერმერთა რეესტრი“.
ფერმერული მეურნეობებისა და სოფლად არსებული საწარმოების რეესტრი წარმოადგენს ერთიან ელექტრონულ  სისტემას, რომელიც აერთიანებს მონაცემებს ფერმერული მეურნეობებისა და სოფლად მოქმედი საწარმოების შესახებ.
რეგისტრაციისას ერთიან ელექტრონულ სისტემაში აისახება ბენეფიციარის შესახებ ძირითადი ინფორმაცია, მათ შორის, მონაცემები მიწის ნაკვეთებისა და სასოფლო-სამეურნეო საქმიანობის შესახებ.
რეგისტრაცია შესაძლებელია სოფლის განვითარების სააგენტოში, როგორც  თბილისში (თბილისი, დევი აბაშიძის 10ა), ასევე რეგიონებში. მუნიციპალიტეტებში მოქმედი საინფორმაციო-საკონსულტაციო ცენტრების მისამართები ხელმისაწვდომია შემდეგ ბმულზე https://rda.gov.ge/contact/contact .

Registration in the Register of Farms and Rural Enterprises is mandatory for those who are already registered in the Farm/Farmer Registration Project – "Farmers' Registry".
The Register of Farms and Rural Enterprises is a unified electronic system that consolidates data on farms and rural enterprises.
During registration, the unified electronic system records the beneficiary’s basic information, including data on land plots and agricultural activities.
Registration is available at the Rural Development Agency, both in Tbilisi (10a Devi Abashidze Street, Tbilisi) and in the regions. The addresses of the Information and Consultation Centres operating in municipalities are available at the following link: https://rda.gov.ge/contact/contact .