აზერბაიჯანში, ქ. ბაქოში, საერთაშორისო გამოფენაზე „Caspian Agro 2026" საქართველოს პავილიონი იყო წარმოდგენილი
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერითა და სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით აზერბაიჯანში, ქალაქ ბაქოში გამართულ საერთაშორისო გამოფენაში „Caspian Agro 2026" რვა ქართულმა კომპანიამ მიიღო მონაწილეობა.
საერთაშორისო აგროგამოფენაზე, ქართულ პავილიონში წარმოდგენილი იყო კომპანიების  ბონაპლანტი, ჰობი, სანდომი, ხომლი, სადილი, ალალი, ჩელთი და მეღვინეობა ვინიტორი მუკუზნის მიერ  წარმოებული  ღვინო, ნატურალური წვენები, საკონდიტრო  და საკონსერვო ნაწარმი, თაფლი, სანელებლები და ორგანული სასუქი.
საერთაშორისო აგროგამოფენა Caspian Agro 2026  5 მაისს გაიხსნა და 8 მაისს დასრულდება. 2026 წელს  ღონისძიებაში მსოფლიოს 20-ზე მეტი ქვეყანა იღებდა მონაწილეობას.

With the support of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and organized by the Rural Development Agency, eight Georgian companies participated in the international exhibition “Caspian Agro 2026” held in the city of Baku, Azerbaijan.
The Georgian pavilion at the international agro exhibition featured wine, natural juices, confectionery and canned products, honey, spices, and organic fertilizer produced by the companies Bonaplant, Hoby, Sandomi, Khomli, Sadili, Alali, Chelti, and the Vinitor Mukuzani Winery.
The international agro exhibition Caspian Agro 2026 opened on May 5 and will end on May 8. In 2026, more than 20 countries from around the world were participating in the event.