გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით, სასოფლო-სამეურნეო ექსტენციის სამსახურების ინსტიტუციური განვითარების საკითხები განიხილეს
სოფლის განვითარების სააგენტოს რეგიონული სამსახურებისა და საინფორმაციო საკონსულტაციო ცენტრების შესაძლებლობების გაძლიერების საკითხებთან დაკავშირებით სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრაზე სასოფლო-სამეურნეო ექსტენციის ძირითადი გამოწვევები და მიღწევები განიხილეს. რეგიონული სამსახურების წარმომადგენლებმა საქმიანობის მოკლე მომიხილვა თემატურ პრეზენტაციებად წარადგინეს.
ღონისძიებაზე მოისმინეს გაეროს განვითარების პროგრამის VET პროექტის რეგიონალური საექსტენციო მხარდაჭერის აქტივობების, მათ შორის მცირე საგრანტო კომპონენტის ეტაპობრივი შედეგები და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის FA0-ს პრეზენტაცია ექსტენციის სტრატეგიის განახლების შესახებ.
სამუშაო შეხვედრას სოფლის განვითარების სააგენტოს, გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის (FAO) წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
ღონისძიება გაიმართა გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) საქართველოს სოფლის მეურნეობაში პროფესიული განათლების და ექსტენციის სისტემების მოდერნიზება პროექტის, მეორე ფაზის მხარდაჭერით, ასევე შვეიცარიის თანამშრომლობის ოფისის სამხრეთ კავკასიაში (SDC) ფინანსური მხარდაჭერით, რომლის მიზანია სოფლად მცხოვრები ფერმერების შემოსავლების გაზრდა და მათი ცხოვრების დონის ამაღლება.

Institutional Development Issues of Agricultural Extension Services discussed with the Support of the United Nations Development Program (UNDP)
Working meeting was held on strengthening the capacity of the Regional Services and Information Consulting Centers of the Rural Development Agency.
The main challenges and achievements of agricultural extension were discussed at the meeting. Representatives of the regional services presented a brief overview of the activities as thematic presentations.
The event heard the phased results of UNDP Regional VET project support activities, including a small grant component, and the presentation of the FAO of the Agricultural Organization on the renewal of the extension strategy.
The working meeting was attended by the representatives of the Rural Development Agency, the United Nations Development Program (UNDP) and the Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO).
The event was supported by the second phase of the United Nations Development Program (UNDP) project Modernization of Vocational Education and Extension Systems in Agriculture in Georgia, as well as the financial support from the Swiss Cooperation Office in the South Caucasus (SDC), aiming at increasing the incomes of rural farmers and raising their standard of living.