წარმოსადგენი დოკუმენტაციის ნუსხა
პროგრამის ფარგლებში თანადაფინანსების/ანაზღაურების მისაღებად პოტენციურმა ბენეფიციარმა სააგენტოში უნდა წარადგინოს შემდეგი დოკუმენტაცია:
• განაცხადი;
• უფლებამოსილი პირის პირადობის მოწმობის ასლი ან/და წარმომადგენლობაზე უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი;
• სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივის წევრთა რეესტრის ასლი;
• ცნობა სსიპ - შემოსავლების სამსახურიდან ბიუჯეტის მიმართ დავალიანების არარსებობის შესახებ
• შესასყიდი მომსახურების/საქონლის ინვოის(ებ)ი ან/და ხელშეკრულება ქართულ ენაზე ან ქართულ ენაზე ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი, რომელიც აუცილებელი წესით უნდა მოიცავდეს შემდეგ ინფორმაციას:
• მხარეთა რეკვიზიტები;
• მიწოდების ვადა;
• ღირებულება ეროვნულ ვალუტაში.
• სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან/და სსიპ „აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანოს - აკრედიტაციის ცენტრის“ მიერ აკრედიტირებული პირის ან/და საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს სისტემაში შემავალი სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულების ბუღალტრული აღირცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის რეესტრში არსებული პირის (რომელსაც აქვს I, II, III ან IV კატეგორია) საექსპერტო/აუდიტორული დასკვნა პროგრამის ფარგლებში წარმოდგენილი პროექტის საინვესტიციო ღირებულების საბაზრო ფასებთან შესაბამისობის შესახებ, რომელსაც აუცილებელი წესით თან უნდა ჰქონდეს დართული  შემნახველი სამაცივრე მეურნეობის ინვოის(ებ)ი ან/და ხელშეკრულება და ბაღ(ებ)ის არსებობის დამადასტურებელი სურათები და მოიცავდეს შემდეგ ინფორმაციას:
• დასაფინანსებელი მაცივრ(ებ)ის ჯამური ტევადობის შესახებ (კამერების მიხედვით);
• პოტენციური ბენეფიციარის ან/და მის მეპაიეთა საკუთრებაში არსებულ მიწის ფართობ(ებ)ზე ლურჯი მოცვის ან/და მაყვლის ან/და ჟოლოს ბაღ(ებ)ის არსებობის შესახებ.
• სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ანდა სსიპ „აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანოს - აკრედიტაციის ცენტრის“ მიერ აკრედიტირებული პირის  საექსპერტო დასკვნა შემნახველი საწარმოს საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შესახებ;
• მიწის ნაკვეთის კოოპერატივის საკუთრებაში არსებობის დამადასტურებელი დოკუმენტი (ამონაწერი სსიპ - საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოდან), სადაც დაგეგმილია შესანახი მაცივრის მოწყობა;
• სსიპ „სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის“ მიერ გაცემული ცნობა დასაფინანსებელი მაცივრ(ებ)ის ტექნიკური პარამეტრებისა და დაგეგმილი კულტურების შენახვის სპეციფიკის ურთიერთშესაბამისობის შესახებ, რომელიც უნდა მოიცავდეს საწარმოს მოცულობას/დაგეგმილი კულტურების ერთჯერადად შენახვის ტონაჟობას და  თანდართული უნდა ქონდეს სსიპ „სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევით ცენტრში“ წარდგენილი დოკუმენტაცია;
• მშენებლობის ნებართვა (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში);
• პოტენციური ბენეფიციარის თანამონაწილეობის თანხის დამადასტურებელი დოკუმენტი - ცნობა/ამონაწერი საფინანსო ინსტიტუტიდან შესაბამისი თანხის ანგარიშზე არსებობის შესახებ ან/და ცნობა/ხელშეკრულება საფინანსო ინსტიტუტიდან შესაბამისი მოცულობის სესხის/ლიზინგის დამტკიცების შესახებ ან/და თანამონაწილეობის ალტერნატიული წყაროს დამადასტურებელი დოკუმენტი;
• საბანკო რეკვიზიტები;
• სხვა დამატებითი დოკუმენტაცია, სააგენტოს მოთხოვნის შემთხვევაში.
სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივებისათვის კენკროვანი კულტურების შესანახი მაცივრების თანადაფინანსების პროგრამაში განაცხადების მიღება იწყება

List of documents to be submitted
To receive co-financing / reimbursement under the Program, a potential beneficiary must submit the following documentation to the Agency:
• Application;
• 2A copy of the ID card of the authorized person and / or a document certifying the authority of representation;
• Extract from the Register of Entrepreneurs and Non-entrepreneurial (Noncommercial) Legal Entities;
• Notarized minutes of the general meeting of a cooperative  containing the consent to participate in the Program and to fulfill the obligations under the Program and the agreement;
• Invoice (s) and / or contract for the service / goods to be purchased in Georgian or a notarized translation, which must include the following information:
• Details of the parties;
• Delivery time;
• Value in national currency
• Expert / audit report on the compliance of the investment value of the submitted project with the market prices, the total capacity of the refrigerator (s) to be financed (according to the chambers) and the existence of a berry orchard (s) on the land (s) owned by the potential beneficiary and / or his/her shareholders issued by the LEPL Levan Samkharauli National Forensics Bureau or/and the entities accredited by the LEPL Unified National Body of Accreditation - Accreditation Center or/and the entity enrolled in the Registry produced by the Accounting, Reporting and Audit Supervision Service – the state lower institution within the system of the Ministry of Finance of Georgia; this report must be accompanied by the invoice of the refrigerated facility and/or the agreement and the photos confirming the existence of the orchard(s);
• Document certifying the cooperative's ownership of the land (extract from the Public Registry), where it is planned to arrange a storage refrigerator;
• Certificate issued by LEPL "Agricultural Scientific-Research Center" on the compatibility of the technical parameters of the refrigerator(s) to be financed and the specifics of storage of the planned crops;
• Construction permit (in case provided by law);
• Document confirming the beneficiary's co-payment - a certificate / extract from the financial institution on the existence of the relevant amount in the account and / or a certificate / agreement on the approval of a loan / lease of the relevant amount from the financial institution and / or a document certifying an alternative source of co-participation