სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორი ზურაბ გოზალიშვილი სააგენტოს ქვემო ქართლის რეგიონული სამსახურის თანამშრომლებს შეხვდა
ქვემო  ქართლის რეგიონული სამსახურის ხელმძღვანელმა პროგრამებისა და პროექტების მიმდინარეობის ანგარიში პრეზენტაციის ფორმატში  წარმოადგინა.
სოფლის განვითარების სააგენტოს ქვემო ქართლის რეგიონული სამსახური 6 საინფორმაციო საკონსულტაციო ცენტრს აერთიანებს.
შეხვედრას სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორის მოადგილე გიორგი მაზიაშვილი და მარნეულის მუნიციპალიტეტის  მერის პირველი მოადგილე გიორგი გოდაბრელიძე ესწრებოდნენ.

The Director of the Rural Development Agency listened to the 2025 report of the Kvemo Kartli Regional Office
The Director of the Rural Development Agency, Zurab Gozalishvili, met with the staff of the Agency’s Kvemo Kartli Regional Office.
The Head of the Kvemo Kartli Regional Office presented a report on the progress of programmes and projects in a presentation format.
The Kvemo Kartli Regional Office of the Rural Development Agency brings together 6 Information and Advisory Centres.
The meeting was attended by the Deputy Director of the Rural Development Agency, Giorgi Maziashvili, and the First Deputy Mayor of Marneuli Municipality, Giorgi Godabrelidze.