ქალაქ ბაქოში გამართულ საერთაშორისო გამოფენაზე CASPIAN AGRO 2022 ქართულმა კომპანიებმა დამთვალიერებლებს საკუთარი პროდუქცია წარუდგინეს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერით და სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, აზერბაიჯანში, ქალაქ ბაქოში გამართულ საერთაშორისო გამოფენაზე CASPIAN AGRO 2022 ქართულმა კომპანიებმა დამთვალიერებლებს საკუთარი პროდუქცია წარუდგინეს.
14-მა ქართულმა კომპანიამ გამოფენის სტუმრებს ალკოჰოლური სასმელები, კაკალი, მშრალი ხილი, ორგანული წვენები, თაფლი, სხვადასხვა სახის კონსერვი და ცხოველთა კომბინირებული საკვები გააცნო.
გამოფენის ფარგლებში, ქართული აგროპროდუქციის მწარმოებელი კომპანიების და ადგილობრივი ბიზსნესის წარმომადგენლებს შორის შეხვედრები გაიმართა, სადაც მხარეებმა ახალი საქმიანი ურთიერთობების შესაძლებლობების საკითხები განიხილეს.
საერთაშორისო გამოფენებში მონაწილეობა კომპანიებს საშუალებას აძლევს, გაზარდონ საკუთარი ბრენდის ცნობადობა უცხოურ ბაზრებზე, რაც საექსპორტო შესაძლებლობების მაქსიმალურ გამოყენებას უწყობს ხელს.

CASPIAN AGRO 2022 Georgian companies presented their products at the international exhibition CASPIAN AGRO 2022 in Baku, Azerbaijan
With the support of the Ministry of Environment and Agriculture and organized by the Rural Development Agency, Georgian companies presented their products at the international exhibition CASPIAN AGRO 2022 in Baku, Azerbaijan.
14 Georgian companies introduced their products to the exhebitors, this products were: alcoholic beverages, nuts, dried fruits, organic juices, honey, various canned foods and combined animal food.
Within the framework of the exhibition, meetings were held between Georgian agricultural production companies and representatives of local businesses, where the parties discussed the opportunities of new business relations.
Participating in international exhibitions allows companies to increase their brand awareness in foreign markets, which facilitates the maximum use of export opportunities.