ქ. ბერლინში, საერთაშორისო გამოფენაზე „მწვანე კვირეული“ ქართული სტენდი იყო წარმოდგენილი
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერითა და სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში, ქ. ბერლინში, გამოფენაზე „მწვანე კვირეული“ ათმა ქართულმა კომპანიამ დამთვალიერებელს საკუთარი წარმოების აგროსასურსათო პროდუქცია გააცნო.
საქართველოს სტენდზე წარმოდგენილი იყო კომპანიების: „ხილიანი“, „თელიანი ველი“, „ჯორჯიან ნატურალ პროდუქტი“, „თი ემ თი“, „აჩინებული“, „ჩელთი“, „კულა“, „თორელის მეღვინეობა“, „მაისტერბრაუ“, „ჰობი“ წარმოებული ორგანული წვენები, ლიმონათი, თხილი, ღვინო, სპირტიანი სასმელები, თაფლი, ხილისა და ბოსტნეულის საკონსერვო ნაწარმი. ქართულ სტენდის სტუმრებს საშუალება ჰქონდათ ქართული კერძებიც დაეგემოვნებინათ.
გამოფენაში მონაწილეობდა  საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაცია, რომელმაც დამთვალიერებლებს  საქართველოს ტურისტული პროდუქტები და მიმართულებები გააცნო.
გამოფენის გახსნას სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორის პირველი მოადგილე გიორგი ფანცულაია, დირექტორის მოადგილე გიორგი ჯიბლაძე და გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკაში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი  ელჩის მოვალეობის შემსრულებელი  ანი აბულაძე  დაესწრნენ.
„მწვანე კვირეული“ მსოფლიოში ერთ-ერთი უმსხვილესი გამოფენაა, რომელიც მოიცავს სოფლის მეურნეობის, სურსათისა და მებაღეობის სექტორებს. მიმდინარე წელს გამოფენაში 50-ზე მეტი ქვეყნიდან 1,400-ზე მეტმა ადგილობრივმა და საერთაშორისო კომპანიამ მიიღო მონაწილეობა.

In Berlin, at the international exhibition "Green Week," a Georgian stand was presented
With the support of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and organized by the Rural Development Agency, at the exhibition "Green Week" in Berlin, Germany, ten Georgian companies introduced visitors to their own agro-food products.
The Georgian stand featured products from companies such as "Khiliani," "Teliani Valley," "Georgian Natural Product," "TMT," "Achinebuli," "Chelti," "Kula," "Toreli Winery," "Meisterbrau," and "Hobby." These companies presented organic juices, lemonade, hazelnuts, wine, alcoholic beverages, honey, and preserved fruit and vegetable products. Visitors to the Georgian stand also had the opportunity to taste traditional Georgian dishes.
The National Tourism Administration of Georgia also participated in the exhibition, introducing visitors to Georgia’s tourist products and destinations.
The opening of the exhibition was attended by the First Deputy Director of the Rural Development Agency, Giorgi Pantsulaia, Deputy Director Giorgi Jibladze, and the Acting Ambassador of Georgia to the Federal Republic of Germany, Ani Abuladze.
"Green Week" is one of the world's largest exhibitions, covering the agriculture, food, and horticulture sectors. This year, more than 1,400 local and international companies from over 50 countries participated in the exhibition.