ციფრული ექსტენციის განვითარების საკითხებთან დაკავშირებით სამუშაო შეხვედრა ჩატარდა
შეხვედრაზე განიხილეს ექსტენციის ელექტრონული პლატფორმის განვითარების შესაძლებლობები, რათა ფერმერებისათვის მეტად ხელმისაწვდომი გახდეს დარგობრივი კონსულტაცია და აგრარულ ინფორმაციაზე  წვდომა.
ექტენციის ელექტრონული პლატფორმა მოიცავს რამოდენიმე ციფრულ არხს, მათ შორის დისტანციური მომსახურეობის სერვისს, ელექტრონული ბიბლიოთეკასა და  სადემონსტრაციო ნაკვეთების  ერთიანი ქსელს.
შეხვედრა  პროექტის „პროფესიული განათლების სისტემის მოდერნიზება საქართველოს სოფლის მეურნეობაში“ ფარგლებში ჩატარდა, რომლის მიზანია, სასოფლო-სამეურნეო საექსტენციო  მომსახურების ხარისხის გაუმჯობესების ხელშეწყობა, კლიმატგონივრული ტექნოლოგიების შესახებ ინფორმაციაზე ხელმისაწვდომის ზრდა და ციფრული ექსტენციის სერვისების დანერგვა.
სამუშაო შეხვედრას  სოფლის განვითარების სააგენტოსა   და გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შესაბამისი უწყებების წარმომადგენლები  ესწრებოდნენ.

At the meeting, the possibilities of development of the extension electronic platform were discussed in order to make sectoral consultation and access to agrarian information more accessible to farmers.
The electronic extension platform includes several digital channels, including a remote service, an e-library and a unified network of demonstration sites.
The meeting was held within the framework of the project "Modernization of the Professional Education System in Georgian Agriculture", the purpose of which is to promote the improvement of the quality of agricultural extension services, increase the availability of information about climate-smart technologies and introduce digital extension services.
Representatives of the Rural Development Agency and the Ministry of Environment Protection and Agriculture attended the working meeting.