გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერითა და სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, ესპანეთის სამეფოში, ქ. მადრიდში გამართულ საერთაშორისო გამოფენაზე Fruit Attraction 2025 ქართული  ნაციონალური პავილიონი პირველად მოეწყო.
ქართულ პავილიონში წარმოდგენილი იყო ლურჯი მოცვის, თხილისა და სანელებლების მწარმოებელი კომპანიების: ,,ბლუ ბერდ ბერიზ”, „გოლდენ ფარმს”, ,,S.R.T”, ,,აგროლეინი”, ,,აგრო ველი”, ,,ჯენტრი ინვესტმენტს”, ,,ალფაინ სფაისიზ”, ,,აგრითაჩი”, ,,ხონის პლანტაციები” სტენდები.
გამოფენის ფარგლებში ,სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორის მოადგილის მოვალეობის შემსრულებელი ნიკა ურუშაძე,  ლურჯი მოცვის მწარმოებელთა ასოციაციის დირექტორ შოთა ცუკოშვილთან  და ქართულ პავილიონში წარმოდგენილ  ლურჯი მოცვის მწარმოებლებთან ერთად, მოცვის საერთაშორისო ორგანიზაციის თავმჯდომარეს მარიო სტეტას  შეხვდა.
შეხვედრაზე ქართული მოცვის სექტორის შესაძლებლობებზე იმსჯელეს. მოცვის საერთაშორისო ორგანიზაციის თავმჯდომარე მარიო სტეტამ აღნიშნა, რომ საქართველოს აქვს უნიკალური პოტენციალი გახდეს ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი მოთამაშე ევროპისა და აზიის შორის მოცვის მიწოდების ჯაჭვში.
ესპანეთის სამეფოში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩის ალექსანდრე ჭკუასელის განცხადებით, საქართველოს საელჩო აქტიურად  უწყობს ხელს ქართულ კომპანიებს საერთაშორისო გამოფენებში მონაწილეობას, რათა გაიზარდოს ქართული პროდუქციის  მიმართ ცნობადობა.
საერთაშორისო გამოფენაში Fruit Attraction  მსოფლიოს 150 ქვეყნიდან 2,200-ზე მეტმა კომპანიამ მიიღო  მონაწილეობა. გამოფენას  120 ათასზე მეტი ვიზიტორი სტუმრობდა.

The Georgian National Pavilion was presented for the first time at the International Agricultural Exhibition Fruit Attraction 2025, held in Madrid
With the support of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and the organization of the Rural Development Agency, the Georgian National Pavilion was presented for the first time at the Fruit Attraction 2025 international exhibition held in Madrid, Kingdom of Spain.
The Georgian pavilion featured stands of blueberry, nut, and spice-producing companies: Blue Bird Berries, Golden Farms, S.R.T., Agrolane, Agro Valley, Gentry Investments, Alpine Spices, Agritach, and Khoni Plantations.
Within the framework of the exhibition, Nika Urushadze, Acting Deputy Director of the Rural Development Agency, together with Shota Tsukoshvili, Director of the Blueberry Producers Association, and blueberry producers represented in the Georgian pavilion, met with Mario Stetta, Chairman of the International Blueberry Organization.
During the meeting, the potential of Georgia’s blueberry sector was discussed. Mr. Stetta noted that Georgia has unique potential to become one of the key players in the blueberry supply chain between Europe and Asia.
According to the statement of the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Kingdom of Spain, Aleksandre Chkuaseli, the Embassy of Georgia actively promotes the participation of Georgian companies in international exhibitions to increase global awareness of Georgian products.
More than 2,200 companies from 150 countries participated in the Fruit Attraction international exhibition, which was attended by over 120,000 visitors.