პროექტი დანერგე მომავალი - სამუშაო შეხვედრა ფერმერებთან
სოფლის მეურნეობის პროექტების მართვის სააგენტოს ორგანიზებით, კახეთში ადგილობრივ ფერმერებთან შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრაზე სოფლის მეურნეობის პროექტების მართვის სააგენტოს დირექტორმა, პაატა შეყელაძემ, კახეთის გუბერნიის წარმომადგენლებთან ერთად, პროექტის დანერგე მომავალი მიმდინარე ეტაპი შეაჯამა და სამომავლო გეგმებზე იმსჯელა.
ყურადღება გამახვილდა ქვეყანაში არსებულ სასოფლო-სამეურნეო მიწების ეფექტიან გამოყენებაზე. აღინიშნა, რომ, მრავალწლოვანი კულტურების გაშენების გზით, ეტაპობრივად იზრდება პროდუქციის ექსპორტი. აღნიშნულ შეხვედრაზე ის მექანიზმები განიხილეს, რომელიც ხელს შეუწყობს საქართველოში წარმოებულ სასოფლო-სამეურნეო პროდუქციას, ნიშური ბაზრები დაიკავოს.
ამ დროისათვის პროექტ "დანერგე მომავალის" ფარგლებში გაშენებულია 7,000 ჰექტრამდე მრავალწლოვანი ხეხილის ბაღი და სახელმწიფოს თანადაფინანსების სახით გაცემული აქვს 34 მილიონ ლარზე მეტი. შეხვედრა, რომელსაც ფერმერებთან ერთად სასოფლო-სამეურნეო ასოციაციების, ესწრებოდნენ დისკუსიის ფორმატში გაიმართა.
პროექტი დანერგე მომავალი ერთიანი აგროპროექტის ფარგლებში ხორციელდება. ერთიან აგროპროექტს სოფლის მეურნეობის პროექტების მართვის სააგენტო ახორციელებს და მისი მიზანია ისეთი გარემოს შექმნა, რომელიც ხელს შეუწყობს სოფლის მეურნეობაში კონკურენტუნარიანობის ამაღლებას, მაღალხარისხიანი პროდუქციის წარმოების სტაბილურ ზრდას, სურსათის უვნებლობის საერთაშორისო სტანდარტების დანერგვას.

Workshop with farmers and beneficiaries of Project Plant the Future
The Agriculture Projects Management Agency organized a meeting with local farmers in Kakheti. Paata Shekeladze, Director of Agriculture Projects Management Agency together with the representatives of Kakheti regional governor summed up the current phase of the project Plant the Future and discussed future plans.
The focus was on effective use of agricultural lands in the country. It was noted that, through the cultivation of perennial crops, the export of products gradually increases. At the meeting, they discussed the mechanisms that will facilitate the agricultural products produced in Georgia to occupy the niche markets.
By now up to 7,000 hectares of perennial fruit garden has been planted and more than 34 million GEL has been issued as state co-financing within the frameworks of the project Plant the Future. The meeting, which was attended by the representatives of the agricultural associations together with farmers, was held in the discussion format.
The project "Prospective Future" is implemented within the framework of "United AgroProject". The Agricultural Projects Management Agency is implementing the "United AgroProject" which aims to create an environment that will facilitate the growth of competitiveness in agriculture, stable growth of high quality products, and introduction of international standards of food safety.