23 ოქტომბრის მონაცემებით:
• სასოფლო-სამეურნეო მიწის მესაკუთრეთა სტიმულირების სახელმწიფო პროგრამის ფარგლებში, 167,000-მდე ფერმერს უკვე დაერიცხა აგროქულები. დარიცხული სუბსიდიის ოდენობა 29.2 მლნ ლარს აჭარბებს, საიდანაც სპეციალიზირებულ სავაჭრო ობიექტებში უკვე განაღდებულია 22.7 მლნ ლარზე მეტი. აგროქულების დარიცხვა გრძელდება.
• აგროდიზელით ხელშეწყობის პროგრამით, 122,500-ზე მეტმა ბენეფიციარმა 32,000 ტონამდე მოცულობის აგროდიზელის ფასდაკლების ბარათები მიიღო. იმ ფერმერებმა, რომლებმაც უკვე გაანაღდეს ფასდაკლების ბარათები ჯამურად, 4.5 მლნ ლარზე მეტი თანხა დაზოგეს.
• აგროდაზღვევის პროგრამის ფარგლებში2020 წლის 15 ოქტომბრის მონაცემებით, გაცემულია 17,000-ზე მეტი პოლისი, დაზღვეულია 18,000 ჰექტარზე მიწის ფართობი, რაც გასული წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით 30 %-ით მეტია. დაზღვეული მოსავლის ღირებულება 160 მლნ ლარს აღემატება.
• მერძევეობის დარგის მოდერნიზაციის და ბაზარზე წვდომის სახელმწიფო პროგრამის ფარგლებში, იმერეთის, კახეთის, სამეგრელო და ზემო სვანეთის, სამცხე-ჯავახეთისა და ქვემო ქართლის რეგიონიდან დამტკიცებულია 255 განაცხადი, სახელმწიფოს თანადაფინანსებამ შეადგინა 12,4 მლნ ლარი.
• შეღავათიანი აგროკრედიტის პროგრამით, ერთწლოვანი კულტურების მოყვანის მიმდინარე ხარჯების დაფინანსების უზრუნველყოფისათვის, სახელმწიფო 6 თვის საპროცენტო განაკვეთს სრულად ფარავს. გაცემულია 2547 აგროსესხი, სესხის თანხა, ჯამურად, 48 მლნ ლარს აჭარბებს, მათ შორის, სააგენტოს მიერ პროცენტის გასაცემი თანადაფინანსება 3.9 მლნ ლარს აჭარბებს.
• აგროწარმოების ხელშეწყობის პროგრამაშიჩართულია 387 ბენეფიციარი, მათ შორის სასოფლო-სამეურნე ტექნიკის ღირებულების 50-% დაუფინანსდა 252 ბენეფიციარს, ხოლო
სასათბურე მეურნეობის მოწყობისთვის და მოდერნიზებისთვის შესასყიდი ძირითადი საშუალებების შეძენის და მათი სამონტაჟო სამუშაოების, ასევე, ერთწლოვანი სასოფლო-სამეურნეო კულტურებისთვის სარწყავი სისტემის შესყიდვასა და მონტაჟისათვისათვის 135 ბენეფიციარის განაცხადი დაკმაყოფილდა.

armers and entrepreneurs engaged in agricultural activities receive significant support from the state under the Agricultural Anti-Crisis Plan
Farmers and entrepreneurs engaged in agricultural activities receive significant support from the state under the Agricultural Anti-Crisis Plan "Caring for the Village and Farmers".
As of October 23:
• Within the framework of the state program for incentives for agricultural landowners, agro-points have already been accrued to up to 165,000 farmers. The amount of the accrued subsidy exceeds 29.2 million GEL. Accrual of agro-points continues.
• Under the AgroDiesel Promotion Program, up to 122,500 beneficiaries received up to 32,000 tons of AgroDiesel discount cards. Farmers who have already cashed in discount cards in total have saved up to GEL 4.5 million.
• Agro-insurance program As of October 15, 2020, more than 17,000 policies have been issued under the, covering 18,000 hectares of land, which is 30% more than in the same period last year. The cost of the insured crop exceeds 160 million GEL.
• Within the framework of the state program on modernization of the dairy sector and market access, 255 applications were approved from Imereti, Kakheti, Samegrelo and Zemo Svaneti, Samtskhe-Javakheti and Kvemo Kartli regions, with state co-financing amounting to GEL 12.4 million.
• Under thePreferential Agrocredit program, the state fully covers the 6-month interest rate to finance the current costs of growing annual crops. 2547 agro-loans have been issued, the total amount of the loan exceeds 48 million GEL, including the co-financing of interest by the agency exceeds 3.9 million GEL.
• Agricultural Support Program, 387 beneficiaries are involved in, including 252 beneficiaries; for them 50% of the cost of agricultural machinery has been funded; applications received from 135 beneficiaries for the arrangement and modernization of greenhouses and their installation works, as well as for the purchase and installation of an irrigation system for annual crops.