18 May, 2016 - 00:00 new orchards in Qvemo Qartli New orchards are being planted by Rasul Valiev Kvemo kartli under the state program Plant the Future of the Agricultural... See more
Video 13 May, 2016 - 00:00 The international food safety standards will be introduced in five enterprises See more
13 May, 2016 - 00:00 The international food safety standards will be introduced in five enterprises with the co-financing of the Agricultural Projects’ Management Agency and USAID/REAP On the basis of the Memorandum on cooperation in the field of technical assistance between the Agricultural Projects Management Agency... See more
Video 6 May, 2016 - 00:00 Farmers of Kvemo Kartli region made Aware of the changes in Agroinsurance Project See more
6 May, 2016 - 00:00 Farmers of Kvemo Kartli region made Aware of the changes in Agro-Insurance Project The farmers residing in Kvemo Kartli Region have made aware of the updated agro-insurance project.Today,in Marneulii, the Agricultural Project Management... See more
27 April, 2016 - 00:00 New Blueberry Gardens in Ajara region New orchards will be planted on 9 hectares in the Adjara Region. 2 beneficiaries have received the funding of total... See more
17 April, 2016 - 00:00 Kakheti Farmers Made Aware of the Changes in Agro-insurance Project The farmers residing in Kakheti Region have made aware of the updated agro-insurance project.Today, in Telavi, the Agricultural Project Management... See more