2 September, 2016 - 00:00 Meeting with beneficiaries of 150 new Enterprises Coming Soon !... See more
22 August, 2016 - 00:00 Prime Minister visited dairy factory Today the Prime Minister visited the dairy factory "New Meskheti" equipped in accordance with the modern standards that was established... See more
16 August, 2016 - 00:00 New gardens in Senaki Zaza Kharchilava, the native of village Nosri of Senaki Municipality cultivated the nursery garden of local nut on 1.03 hectare... See more
11 August, 2016 - 00:00 Harvest taking procedures are actively going on in the villages bordering the occupational line Taking of grain crops in the borderline villages of Shida Kartli is entering the active phase. Harvest taking operations for... See more
Video 8 August, 2016 - 00:00 Standards of Primary Agricultural Industry Certification Programe „GLOBAL GAP" See more
8 August, 2016 - 00:00 Standards of Primary Agricultural Industry Certification Programe „GLOBAL GAP” will be introduced with the support of State and USAID / REAP A memorandum of cooperation was concluded between Agricultural Projects Management Agency and US Agency for International Development (USAID) within the... See more
4 August, 2016 - 00:00 New Blueberry orchards in Guria region under the United AgroProject Blueberry orchards have been arranged in Guria region by the LTD Lurji Veli and LTD Motsvi within the framework of... See more
Video 20 July, 2016 - 00:00 New orchard in Samegrelo region within the framework of United Agroproject See more
20 July, 2016 - 00:00 Arrangement of new orchard in Samegrelo region within the framework of united Agroproject In Samegrelo region new orchard has been arranged within the framework of united Agroproject. Mr. Levan Dolidze, the manager of the... See more