მაღალმთიან რეგიონებში სახელმწიფო საკუთრებაში არსებული სათიბ-საძოვრების რაციონალურად გამოყენების სახელმწიფო პროგრამაში ცვლილებები შევიდა
ცვლილების თანახმად, დუშეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ შუაფხოში აშენებული რძის გადამამუშავებელი საწარმოს მიმართულებით განაცხადის წარმოდგენა შესაძლებელია 2022 წლის 31 ოქტომბრის ჩათვლით.
დაკორექტირდა პროგრამის პირობები, რომლის მიხედვით მეპაიეთა რაოდენობა უნდა შეადგენდეს არანაკლებ 11-ს ან თუ მეპაიეები არიან სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივები, ამ სასოფლო-სამეურნეო კოოპერატივების მეპაიეთა რაოდენობა ჯამურად უნდა შეადგენდეს არანაკლებ 11-ს ისე, რომ ერთი ფიზიკური პირი, რომელიც რამდენიმე კოოპერატივის წევრია, ჩაითვლება ერთ მეპაიედ. მეპაიე, რომელსაც მფლობელობაში არ გააჩნია, ან საპაიო ფონდში არ შეუტანია ფური ან/და დეკეული, მეპაიეთა საერთო რაოდენობაში არ ჩაითვლება;

Changes have been made in State Program for Rational Use of State-Owned Pastures in Mountainous Regions
Changes have been made in State Program for Rational Use of State-Owned Pastures in Mountainous Regions.
According to the changes, it is possible to submit an application for the direction of the milk processing enterprise built in the village of Shuafkho, Dusheti municipality, October 31 including, 2022
The conditions of the program have been adjusted, according to which the number of beneficiaries must be at least 11 or if the beneficiaries are agricultural cooperatives, the total number of beneficiaries of these agricultural cooperatives must be at least 11 so that one natural person who is a member of several cooperatives is considered For once. A shareholder who does not own, or has not contributed to the trust fund, furi and/or dekeul, will not be included in the total number of shareholders;