პირველადი პროდუქციის წარმოების ზრდის პარალელურად, კვლავ მზარდია მოთხოვნა გადამმუშავებელი და შემნახველი ინფრასტრუქტურის მოწყობაზე. შესაბამისად, მთავრობის გადაწყვეტილებით, 2023 წელს, მიზნობრივი პროგრამის ბიუჯეტი 25 მლნ ლარამდე  გაიზარდა, რაც შესაძლებელს ხდის, უფრო მასშტაბური გახდეს ქართული ხარისხიანი აგროპროდუქციის წარმოების ხელშეწყობა.
აღსანიშნავია, რომ მხოლოდ გადამმუშავებელი და შემნახველი საწარმოების თანადაფინანსების პროგრამის ფარგლებში, 2014 წლიდან დღემდე, 289  მლნ ლარის საინვესტიციო ღირებულების შემნახველი და გადამმუშავებლი  217 საწარმოს შექმნა 106 მლნ ლარით თანადაფინანსდა, რამაც შექმნა შესაძლებლობა, თანამედროვე სტანდარტებისა და ბაზრის მოთხოვნების  შესაბამისად მოხდეს პროდუქციის შენახვა/გადამუშავება.

Along with the growth of primary products production, the demand for processing and storage infrastructure continues growing. Accordingly, by the decision of the Government, in 2023, the budget for the targeted program has increased to GEL 25 million, which will further promote the expansion of production of quality Georgian agricultural products.
It should be noted that from 2014 until today, alone under the co-financing program for processing and storage enterprises, opening of 217 storage and processing plants with an investment value of GEL 289 million was co-financed with GEL 106 million, which made it possible to store/process products in accordance with modern standards and market requirements.