• შედის ვებგვერდის საკუთარი მართვის პანელში;
• ღილაკზე დაჭერით ადასტურებს, რომ მის მიერ მიწოდებული ინფორმაცია არის უტყუარი და აცხადებს თანხმობას, რომ თუ პროგრამის განმახორციელებელი ნებისმიერი მხარისთვის გახდება ცნობილი ბენეფიციარის მიერ მიწოდებული ინფორმაციის სინამდვილესთან შეუსაბამობის შესახებ, ეს შესაძლოა გახდეს თანადაფინანსებაზე უარის თქმის მიზეზი ან/და მიღებული თანადაფინანსების უკან დაბრუნების საფუძველი. (დანართი N3 - წესები და პირობები);
• პოტენციური ბენეფიციარი განაცხადთან ერთად პროგრამაში ტვირთავს დოკუმენტაციას.
• განაცხადის შესავსებ გვერდზე განთავსებულია ღილაკი „განაცხადის გაგზავნა“, რომელზეც დაჭერის შემდგომ ვებგვერდზე ჩნდება შეტყობინება განაცხადის გაგზავნის თანხმობის შესახებ - „ვეთანხმები“;
• პროგრამაში მონაწილეობის მსურველის მხრიდან თანხმობის შემთხვევაში, შევსებული განაცხადი აღირიცხება სისტემაში და მიენიჭება სარეგისტრაციო ნომერი;
• განაცხადის გადაგზავნაზე თანხმობის შემდგომ, მისი კორექტირება დაუშვებელია;
• მზის პანელებისა და სათბურების მიმართულებით წარმოდგენილი განაცხადების შეფასება განხორციელდება დანართის #5 მიხედვით.
პროექტის დამტკიცების შემთხვევაში ხელშეკრულების გასაფორმებლად ბენეფიციარმა უნდა წარმოადგინოს დოკუმენტები, (წარმოსადგენი დოკუმენტაციის ნუსხა) მათ შორის საგრანტო კომიტეტის ან/და სააგენტოს მიერ დამატებით მოთხოვნილი დოკუმენტები (ასეთის არსებობის შემთხვევაში).
იმ შემთხვევაში თუ პროგრამის მონაწილეობის მსურველი, სააგენტოს მიერ განსაზღვრულ ვადაში, სისტემაში ატვირთავს ხელშ ეკრულების გასაფორმებლად აუცილებელ დოკუმენტაციას, მასთან გაფორმდება თანადაფინანსების ხელშეკრულება.
თანადაფინანსების ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ, ბენეფიციარი ვალდებულია საკუთარი სახსრების შეასრულოს პროგრამით გათვალისწინებული მიზნობრიობა, რომლის დასადასტურებლად, უნდა წარადგინოს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულების – ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის მიერ წარმოებულ რეესტრში არსებული პირის საექსპერტო/აუდიტორული ან სსიპ “ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის” ეროვნული ბიუროს დასკვნა, საინვესტიციო ღირებულების მიზნობრივად ხარჯვასა და მიზნობრიობის შესრულებასთან დაკავშირებით. მასში აღწერილი უნდა იყოს დასკვნის მომზადების მეთოდოლოგია და თან უნდა ახლდეს ფულადი სახსრების ხარჯვის დამადასტურებელი დოკუმენტაციის ასლ(ებ)ი.
დადასტურების შემდეგ ა(ა)იპ სოფლის განვითარების სააგენტო ბენეფიციარზე გასცემს თანადაფინანსების თანხას.
მერძევეობის დარგის მოდერნიზაციის და ბაზარზე წვდომის პროგრამაში განაცხადების მიღება 2024 წლის 5 თებერვლის 12 საათზე დაიწყება

Enters his/her control panel on the website;
By pressing the button confirms that the information provided by him/her is true and agrees that if any party implementing the Program becomes aware of any incompliance of the beneficiary’s information with the reality, it may become a reasons for the refusal to co-financing and/or the ground to claim the return of the co-financing. (Appendix N3 - Terms and Conditions);
The potential beneficiary uploads documentation to the program along with the application.
On the application page, there is a button "Send an application", after pressing on which the website displays the message about the consent to send the application - "I agree".
In case of consent from the potential beneficiary, the completed application will be registered in the system and the registration number will be given.
After consenting to the transfer of the application, its correction is not allowed.
Applications submitted for solar panels and greenhouses will be evaluated according to Annex #5.
In case of approval of the project the beneficiary must submit documents (See the list of documents) for conclusion of the agreement, including the documents required by the Grant Committee and/or the Agency (if any).
In case the beneficiary uploads the necessary documents for concluding the agreement in the system within the time limit set by the Agency, a co-financing agreement (contract template for primary diary producers, contract template for other grant categories) will be signed with the beneficiary.
After signing the co-financing agreement, the beneficiary is obliged to use its own funds to fulfill the purpose envisaged by the program, to confirm which, it must submit a conclusion of the expert/auditor of a person registered in the register of the state sub-agency institution - Accounting, Reporting and Audit Supervision Service or the National Bureau of LEPL "Levan Samkharauli Forensic Expertise" regarding the targeted spending of the investment value and the fulfillment of the purpose. It must describe the methodology for preparing the conclusion and must be accompanied by a copy(s) of the documentation confirming the spending of funds.
After confirmation, the Rural Development Agency of the Republic of Georgia shall issue the co-financing amount to the beneficiary.
Receiving applications for the Modernization and Market Access Program of Dairy Industry will start on February 5, 2024 at 12:00 noon