პროგრამის მონიტორინგი და ბენეფიციარის ვალდებულება
პროგრამით გათვალისწინებული მიზნობრიობის შესრულების დასადასტურებლად სააგენტოს უნდა წარუდგინოთ საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს სისტემაში შემავალი სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულების – ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის მიერ წარმოებულ რეესტრში არსებული პირის აუდიტორული დასკვნა, რომელსაც ხარისხის კონტროლის სისტემის მონიტორინგის შედეგად მინიჭებული აქვს დასკვნითი შეფასება I, II, III ან IV კატეგორია.
სააგენტო უფლებამოსილია, ნებისმიერ დროს, საკუთარი შეხედულებისამებრ, განახორციელოს საველე და დოკუმენტური მონიტორინგი.
თანადაფინანსების მიზნობრივად გახარჯვისა და მიზნობრიობის შესრულების დამადასტურებელ დოკუმენტ(ებ)ი დადგენილ ვადაში უნდა წარმოადგინოთ სააგენტოს საქმისწარმოების სამსახურში ან შესაბამის რეგიონულ სამსახურში მატერიალური სახით.

Program monitoring and obligations of beneficiary
In order to confirm the fulfillment of the objectives stipulated by the program, the beneficiary should submit to the Agency the Audit Report issued by an individual registered at the Registry maintained by the Service for Accounting, Reporting and Auditing Supervision under the system of the Ministry of Finance of Georgia, with final assessment of I, II, III or IV category granted after quality system monitoring.
The Agency is authorized to carry out the field and documentary monitoring at any time, on its own discretion.
Document(s) proving purposeful expenditure of co-financing and fulfilment of objectives within time limit set, should be submitted to the management service of the Agency or relevant regional service in material form.