საერთაშორისო გამოფენაზე U.S. Private Label Trade 6 ქართული კომპანია იყო წარმოდგენილი
სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერითა და USAID AGRICULTURE PROGRAM-ის ხელშეწყობით 6-მა ქართულმა კომპანიამ საკუთარი პროდუქცია დამთვალიერებლებს საერთაშორისო გამოფენაზე U.S. Private Label Trade Show წარუდგინა.
გამოფენაზე ქართული სტენდი პირველად იყო წარმოდგენილი.
U.S. Private Label Trade Show 12-14 ნოემბერს ქალაქ ჩიკაგოში, აშშ-ში ჩატარდა.
ქართულ სტენდზე წარმოდგენილი იყო კომპანიების - Nutsge, ფარკონი, ჯეოფლაუერი, ბატონო, ცეზარი და მაისი - წარმოებული თხილი, სუნელები, დაფნა, ჩაი, ჯემი, კომპოტი, ყველი და ნატურალური წვენები.
გამოფენა, ქართულ კომპანიებს აშშ-ისა და კანადის კერძო სავაჭრო ინდუსტრიების ბაზრებზე წვდომის შესაძლებლობას აძლევს.
გამოფენაზე, ქართული სტენდი გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ, თენგიზ ნასარიძემ, სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორმა დავით წითლიძემ, ამერიკის შეერთებულ შტატებში საქართველოს საელჩოს ეკონომიკურმა მრჩეველმა თორნიკე ნიკვაშვილმა და USAID AGRICULTURE PROGRAM-ის ხელმძღვანელმა ლუიზა ნამიჩეიშვილმა დაათვალიერეს.
გამოფენის ფარგლებში, მწარმოებლებს საშუალება აქვთ დაამყარონ ახალი კონტაქტები, გაზარდონ საექსპორტო შესაძლებლობები და აწარმოონ მოლაპარაკებები მსოფლიო ბრენდებთან პროდუქციის საერთო ბრენდის ქვეშ გაერთიანების შესახებ, რაც მნიშვნელოვნად ამცირებს მწარმოებლების მარკეტინგულ ხარჯებს.
U.S. Private Label Trade გამოფენის 25 პავილიონში მსოფლიოს 55 ქვეყნიდან 1500-ზე მეტი კომპანია მონაწილეობდა.
სოფლის განვითარების სააგენტოს პროგრამები ქალთა ეკონომიკური  გაძლიერების მიმართულებით - გადაცემა "ბიზნეს პარტნიორი"
სოფლის განვითარების სააგენტოს პროგრამები ქალთა ეკონომიკური გაძლიერების მიმართულებით - გადაცემა "ბიზნეს პარტნიორი"

At the international exhibition in the U.S. Private Label Trade 6 Georgian companies were presented
Organized by the Rural Development Agency, with the support of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia and the USAID AGRICULTURE PROGRAM, 6 Georgian companies presented their products to visitors at the international exhibition U.S. Private Label Trade Show.
Georgian stand was represented at the exhibition for the first time.
U.S. Private Label Trade Show was held on November 12-14 in the city of Chicago, USA.
At the Georgian stand were represented nuts, spices, laurel, tea, jam, compote, cheese and natural juices produced by the companies - Nutsge, Farcon, Geoflower, Batono, Tsezari and May.
The exhibition gives a possibility to Georgian companies to access to the markets of the private trade industries of USA and Canada.
At the exhibition, Georgian stand was seen by the deputy of the Minister of Environmental Protection and Agriculture – Tengiz Nasaridze, the director of Rural Development Agency – Davit Tsitladze, economic adviser of the Embassy of Georgia in the United States of America – Tornike Nikvashvili and the head of USAID AGRICULTURE PROGRAM- Luiza Namicheishvili.
Within the framework of the exhibition, manufacturers have the opportunity to establish new contacts, increase export opportunities and conduct negotiations with world brands about the unification of products under a common brand, which significantly reduces the marketing costs of manufacturers.
More than 1500 companies from 55 countries were participated in 25 pavilion of the exhibition U.S. Private Label Trade.