ამსტერდამში გამართულ საერთაშორისო გამოფენაზე World of Private Label International Trade Show ქართულ სტენდზე 10 კომპანია იყო წარმოდგენილი
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მხარდაჭერითა და სოფლის განვითარების სააგენტოს ორგანიზებით, ნიდერლანდების სამეფოში, ქალაქ ამსტერდამში გამართულ   გამოფენაზე World of Private Label International Trade Show 10 ქართული კომპანია: „ნათსჯი“,  „კულა“,  „არომაპროდაქტი“,  „მაისი 2020“,  „კამპა“,  „ველინგტონი“, „ქარელის ხილი“, „კოოპერატივი რუისპირი - მეღვინეობა იყალთო“,  „აჩინებული“ და „გრინ გოლდი“ იყო წარმოდგენილი.
ქართულმა კომპანიებმა   გამოფენის სტუმრებს ქართული აგროპროდუქცია: ღვინო, თხილი, ჩაი, წვენები, ჩიფსები, ჯემები და კომპოტები გააცნეს.
გამოფენაზე წარმოდგენილი ქართული სტენდი სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორმა გიორგი დარჩიამ და ნიდერლანდების სამეფოში საქართველოს საქმეთა დროებითმა რწმუნებულმა დავით მახიტაშვილმა დაათვალიერეს.
“ქართული კომპანიების საერთაშორისო გამოფენებში მონაწილეობის უზრუნველყოფით, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სოფლის განვითარების სააგენტო ხელს უწყობს ქართული მაღალხარისხიანი და კონკურენტუნარიანი პროდუქციის ცნობადობის ამაღლებას და გაყიდვების ზრდას საერთაშორისო ბაზრებზე“,  - განაცხადა სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორმა გიორგი დარჩიამ.
როგორც გამოფენაში მონაწილე კომპანიების წარმომადგენლები  აღნიშნავენ, სახელმწიფო მხარდაჭერა მნიშვნელოვანია სავაჭრო პარტნიორების მოძიების და საექსპორტო პოტენციალის მაქსიმალურად გამოყენების კუთხით.
გამოფენაში, რომელიც 20-21 მაისს გაიმართა, მონაწილეობას იღებდა 3,100-ზე მეტი კომპანია 70-ზე მეტი ქვეყნიდან. გამოფენაზე წარმოდგენილი იყო როგორც საკვები და სასმელი პროდუქციის, ასევე საყოფაცხოვრებო, ჯანმრთელობისა და თავის მოვლის საშუალებების მწარმოებელი სექტორის წარმომადგენლები.

At the World of Private Label International Trade Show held in Amsterdam, ten Georgian companies were represented at the Georgian stand
With the support of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and organized by the Rural Development Agency, ten Georgian companies—“Natsji,” “Kula,” “Aromaproduct,” “May 2020,” “Kampa,” “Wellington,” “Kareli Fruit,” “Cooperative Ruispiri - Winemaking Ikalto,” “Achinebuli,” and “Green Gold”—participated in the exhibition held in the Kingdom of the Netherlands, in the city of Amsterdam.
The Georgian companies introduced visitors to Georgian agro-products including wine, hazelnuts, tea, juices, chips, jams, and compotes.
The Georgian stand at the exhibition was visited by Giorgi Darchiashvili, Director of the Rural Development Agency, and David Makhitashvili, Chargé d'Affaires of Georgia in the Kingdom of the Netherlands.
“By ensuring the participation of Georgian companies in international exhibitions, the Rural Development Agency of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia supports the promotion of high-quality and competitive Georgian products and increases sales in international markets,” said Giorgi Darchiashvili, Director of the Rural Development Agency.
As representatives of the participating companies noted, government support is crucial for finding trade partners and fully utilizing export potential.
The exhibition, held on May 20–21, hosted more than 3,100 companies from over 70 countries. The exhibition featured producers from sectors including food and beverage, household, health, and personal care products.