ბენეფიციარის შესაბამისობის კრიტერიუმები
- პროგრამის პოტენციურ ბენეფიციარს უნდა გააჩნდეს პროგრამით გათვალისწინებულ საპილოტე რეგიონში სსიპ - საჯარო რეესტრის ეროვნულ სააგენტოში მის საკუთრებად რეგისტრირებული უძრავი ქონება ან/და სახელმწიფოსგან/მუნიციპალიტეტისგან იჯარით მიღებული უნდა ჰქონდეს უძრავი ქონება (იჯარის დარჩენილი პერიოდი პროგრამაში განაცხადის წარდგენისას უნდა შეადგენდეს არანაკლებ 5 წელს), რომელზეც განხორციელდება სესხის თანხის ინვესტირება.
- კომერციული ბანკის მიერ სესხის გაცემა დასაშვებია როგორც ფიქსირებულ, ასევე ცვლად (მცურავ) საპროცენტო განაკვეთში, რომლის ოდენობა უნდა შეადგენდეს საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ დადგენილი რეფინანსირების განაკვეთს დამატებული არაუმეტეს 5% სესხის დამტკიცების თარიღში.
- ბენეფიციარისთვის განკუთვნილი მთლიანი დაფინანსების თანხიდან განხორციელდება, არა უმეტეს პროექტის ფარგლებში აღებული სესხის პირველი 24 თვის საპროცენტო განაკვეთის სრულად დაფინანსება, მაგრამ არაუმეტეს სესხის თანხის 30%-ისა, სესხის ან მისი პირველი ტრანშის გაცემიდან არაუმეტეს მომდევნო 26 თვის განმავლობაში.
- პოტენციური ბენეფიციარის მიერ პროექტის განხორციელება დაგეგმილი უნდა იყოს პროგრამით გათვალისწინებულ რეგიონში, სადაც რეგისტრირებულია და ოპერირებს.
- ბენეფიციარი უნდა აკმაყოფილებდეს შემდეგ კრიტერიუმებს: იურიდიული პირის შემთხვევაში - გასული კალენდარული წლის განმავლობაში ბრუნვა არ უნდა აღემატებოდეს 20,000,000 ლარს, ხოლო ინდივიდუალური მეწარმის შემთხვევაში - გასული კალენდარული წლის განმავლობაში ბრუნვა არ უნდა აღემატებოდეს 100,000 ლარს.

Beneficiary selection criteria
- The potential beneficiary of the program must have real estate registered into ownership in the pilot region envisaged by the program in LEPL - National Agency of Public Registry and / or should lease real estate from the state / municipality (the remaining lease period when applying for the program must be at least 5 years) for which the loan amount will be invested.
- Lending by a commercial bank is allowed at both fixed and variable (floating) interest rates, which should amount the refinancing rate fixed by the National Bank of Georgia plus not more than 5% by the date of loan approval.
- Maximum the first 24-month interest rate of the loan taken under the project will be fully financed from the total financing amount intended for the beneficiary, but not more than 30% of the loan amount, no later than within the subsequent 26 months after the loan or its first tranche is issued.
- Project implementation by a potential beneficiary should be planned in the region covered by the program, where it is registered and operates.
- The beneficiary must meet the following criteria: in the case of a legal entity - the turnover during the last calendar year should not exceed GEL 20,000,000, and in the case of an individual entrepreneur - the turnover during the last calendar year should not exceed GEL 100,000.