თუ გსურთ სოფლად საქმიანობის დაწყება/განვითარება და ამისთვის გესაჭიროებათ დამატებითი ფულადი სახსრები, სახელმწიფო სთავაზობს ფიზიკურ და იურიდიულ პირებს იაფ ფინანსურ რესურსებზე წვდომას სესხის პროცენტის თანადაფინანსების გზით.
შეღავათიან აგროკრედიტს გასცემენ პროექტში ჩართული ბანკები და საფინანსო ორგანიზაციები. სოფლის განვითარების სააგენტო არ მონაწილეობს საკრედიტო განაცხადის დამუშავების და კრედიტის გაცემის პროცესში.
პროექტის ფარგლებში სოფლის მეურნეობის პირველადი წარმოების, გადამამუშავებელი, შენახვა-რეალიზაციის და სხვა მიზნობრიობის საწარმოები მიიღებენ აგროკრედიტ/აგროლიზინგს, როგორც ძირითადი ისე საბრუნავი საშუალებებისთვის.
„შეღავათიანი აგროკრედიტის პროექტი“ მოიცავს შემდეგ კომპონენტებს:
- შეღავათიანი აგროკრედიტი საბრუნავი საშუალებებისთვის;
- შეღავათიანი აგროკრედიტი ძირითადი საშუალებებისთვის;
- შეღავათიანი აგროლიზინგი
პროექტი ინიცირებულია საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიერ. მას, 2013 წლის 27 მარტიდან, სოფლის განვითარების სააგენტო ახორციელებს.

| The Project is Complete |
If you wish to start or develop a business in rural areas and require additional financial resources for this purpose, the state offers physical and legal entities access to affordable financial resources through co-financing of loan interest rates.
Preferential agro-credit is issued by banks and financial organizations involved in the project. The Rural Development Agency does not participate in the processing of credit applications or the issuance of loans.
Within the framework of the project, enterprises engaged in primary agricultural production, processing, storage, and sales, as well as other targeted industries, will receive agro-credit/agro-leasing for both fixed and working capital.
The "Preferential Agro-Credit Project" includes the following components:
- Preferential agro-credit for current assets
- Preferential agro-credit for fixed assets
- Preferential agro-leasing
The project is initiated by the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia. Since March 27, 2013, it has been implemented by the Rural Development Agency.